رونمایی از جدیدترین سیستم آبیاری هوشمند

اگر گل های زیاد یا باغچه ای دارید که لازم است هر روز آن ها را آبیاری کنید، احتمال هدر رفت آب زیاد است. Zilker یک کمپین سرمایه گذاری همگانی برای یک دستگاه آبیاری هوشمند به راه انداخته است که به کاربر امکان کنترل آب مصرفی را بدون استفاده از سیستم بارانی درون زمینی فراهم می کند.

به گزارش کلیک، این وسیله هوشمند از یک وسیله اتصال در درون ساختمان استفاده می کند که قادر به برقراری ارتباط با تعداد هشت والف در بیرون از ساختمان است. این والف ها به شیرهای آب بیرونی متصل شده و سپس شلنگ باغبانی به آن ها متصل می شود. والف و وسیله اتصال درون ساختمان به همراه یکدیگر مقدار آب مصرفی را نظارت و کنترل می کنند. این دستگاه قادر است تنظیماتی را با توجه به اطلاعات محلی در مورد آب و هوا انجام دهد – مسلم است که در هوای گرم آب بیشتری برای آبیاری نیاز است اما در هوای بارانی مقدار آن کاهش می یابد.
کاربران همچنین می توانند هنگام مشاهده نشتی از شلنگ بررسی کنند که آیا شیر آب باز است یا باتری نیاز به شارژ دارد.
اندازه گیر (کنتور) یکپارچه جریان آب Zilker نیز از دیدگاه صرفه جویی در مصرف آب بسیار موثر و کارآمد است. بسیاری از سیستم ها آبیاری میزان مصرف آب را بر اساس “دقیقه” می سنجند اما Zilker این کار را بر اساس واحد گالن یا اینچ انجام می دهد. امکان پیگیری میزان مصرف آب توسط کاربر به صورت آنلاین فراهم شده است و از این طریق می توانند تا حدودی متوجه مبلغ قبض آب خود شوند.

Zilker اظهار کرد داده های EPA نشان می دهد نزدیک به یک سوم از آب مصرفی بیرون از منازل مصرف شده و نیمی از آن نیز به طور ناکارآمد توسط سیستم های آبیاری مصرف می شود. این شرکت در جهت کاهش هدر رفت آب تلاش می کند و تخمین می زند Zilker می تواند سالانه منجر به صرفه جویی در ۸۰۰ میلیارد گالن آب شود که البته توانایی کاهش هزینه ها را نیز دارد.
با راه اندازی Kickstarter مصرف کنندگان می توانند کیت استارتر Zilker را با تخفیف خریداری کنند. همچنین امکان خرید والف های اضافی نیز وجود دارد. قیمت این والف ها بسته به زمان بیعانه ای که می گذارید متفاوت است. شرکت انتظار دارد بتواند سیستم های Zilker را در بهار ۲۰۱۷ بار زده و برای انتقال آماده کند.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *