چاپ سه‌بعدی اردک معلول را صاحب پا کرد

اردکی با نام فیلیپ هنگامی‌که از یک زمستان سخت ویسکانسین نجات داده شد، سرمازدگی شدید باعث شد وی هردو پای خود را از دست بدهد. اکنون به لطف چند نوجوان خلاق، چاپ سه بعدی پاهای فیلیپ را به او بازگردانده است.

به گزارش کلیک، یک کلاس از مدرسه راهنمایی در ویسکانسین برای درس فناوری و مهندسی خود از چاپ سه بعدی استفاده مفید کرده و یک جفت پا برای فیلیپ ساختند. ویکی ریب هریسون زمستان گذشته که فیلیپ را نجات داد تصور می‌کرد او دیگر هرگز قادر به راه رفتن نخواهد بود. اردک شدیدا دچار مشکل بود و او با خود فکر کرد حیوان را بکشد تا از درد و رنج خلاص شود. سپس او ویدئوی پرشده توسط مدرسه راهنمایی جیسون جیسکی را دید که ربات همتاساز کوچک خود را به‌نمایش گذاشته بودند.آن زمان ویکی به مدرسه ایمیل زد تا به او و فیلیپ کمک کنند، کل کلاس برای کمک داوطلب شدند.

جیسکی و کل دانش‌آموزان کلاس او شروع به کار بر روی چاپگر سه بعدی کرده و یک جفت پای مصنوعی اردکی ساختند. آن‌ها مطمئن نبودند که فیلیپ بتواند با کمک این پاهای مصنوعی تعادل خود را برقرار کند اما در نهایت شگفتی تلاش‌های آنان جواب داد. هنگامی که آن‌ها خبر ساخت عضو مصنوعی را یه ویکی دادند، تنها یک ساعت تا کشتن فیلیپ فاصله داشت.

پس از آن جیسکی و دانش‌آموزانش بیش از شش نمونه مختلف پای مصنوعی ساختند تا بهترین اندازه برای فیلیپ را به‌دست آورند. آخرین نمونه پاهای پره‌دار برای راه رفتن اردکی و طبیعی وی با نینجافلکس شده است. از طریق آزمون و خطا و ساخت چندین پای پره‌دار اردکی، فیلیپ مجدد در حال یادگیری تعادل و راه رفتن است. امید زیادی وجود دارد که فیلیپ پس از عادت کردن به پاها مصنوعی خود حتی بتواند شنا کند.

منبع: digitaltrendsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *