همکاری ایران و جمهوری آذربایجان برای کاهش اختلالات موبایل و تلویزیون

|
۰ دیدگاه

وزرای ارتباطات ایران و جمهوری آذربایجان در ارتباط با افزایش همکاری در حوزه ارتباطات، ماهواره‌ ای، پست و پست بانک به گفت ‌و ‌گو پرداختند.

به گزارش کلیک، وزیر ارتباطات ایران و جمهوری آذربایحان باهم دیدار کردند. در این دیدار محمود واعظی ضمن ارائه گزارشی از ظرفیت های علمی و پژوهشی جمهوری اسلامی ایران در حوزه های IT و CT و همچنین فعالیت های فضایی و ماهواره ‌ای، آمادگی کشور را جهت توسعه روابط در کل ابعاد و تبادل تجربیات اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه جمهوری آذربایجان به عنوان یکی از مسیرهای اصلی ترانزیت دیتا و صوت است، ضرورت هماهنگی در این زمینه و کاهش وابستگی به طرف‌ های ثالث از اهمیت بالایی برخوردار است.

وزیر ارتباطات در خصوص اختلالات فرکانسی در زمینه تلفن همراه، صدا و تصویر و رادیو و تلویزیون گفت: با توجه به توافقات صورت گرفته این تداخلات مورد بررسی قرار گرفت و با حضور کارشناسان دو کشور آن را به حداقل ممکن کاهش خواهیم داد.

وی بیان کرد: از جمله راه‌ های تبادل تجربیات و توانمندی ‌های دو کشور شرکت در نمایشگاه‌ های تخصصی است که سالانه در هر دو کشور برگزار می‌شود، و باید بخش خصوصی در جهت ورود به بازارهای یکدیگر بیشتر تلاش کنند.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.