آموزش تغییر حجم صدای نرم افزار های مختلف در ویندوز 10

|
۰ دیدگاه
windows-10-volume-intro-644x373

شما چه یک کاربر خانگی معمولی باشید و چه یک کاربر خوره کامپیوتر و دستگاه های دیجیتال، ممکن است با حجم صدای متفاوت نرم افزار های مختلف در کامپیوتر و مدیریت این قضیه مشکل پیدا کرده باشید.

کلیک – ممکن است صدای خروجی یک اپلیکیشن بسیار زیاد باشد و اپلیکیشن دیگر صدای کمی داشته باشد و برقراری تعادل بین آن ها گاهی بسیار مشکل است.

بسیاری از افراد از امکان تغییر حجم صدای نرم افزار های مختلف در سیستم عامل خود بی خبر هستند. در حقیقت شما برای انجام این کار در ویندوز 10 می توانید از دو روش مختلف استفاده کنید که هر دو نیز فوق العاده آسان است.

 

روش اول به نصب هیچ اپلیکیشن یا ابزار جانبی نیاز ندارد. کافیست روی آیکون مربوط به حجم صدای اسپیکر درsystem tray در گوشه پایین و سمت راست صفحه کلیک راست کرده و سپس گزینه Open Volume Mixer را انتخاب کنید. با انجام این کار یک پنجره جدید باز شود که امکان تغییر صدای نرم افزار های مختلف که قادر به پخش صدا هستند را به صورت جداگانه فراهم می کند.

windows-10-volume-mixer

اما برای استفاده از روش دوم باید روی سیستم خود یک اپلیکیشن جانبی به نام Ear Trumpet نصب کنید. کافیست آن را دانلود و نصب کرده و سپس اجرا کنید. پس از آن آیکون نرم افزار Ear Trumpet در قسمت system tray در گوشه سمت راست و پایین صفحه به نمایش در خواهد آمد. پس از کلیک کردن روی این آیکون شما می توانید حجم صدای هر یک از نرم افزار های در حال اجرای خود را کم یا زیاد کنید.

windows-10-ear-trumpet

ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از روش دوم استفاده کنید چرا که کنترل صدا در این روش بهتر و آسان تر است.

منبع: makeuseof

0 پسندیده شده
حمید عابدینی
حمید عابدینی هستم دانشجوی رشته زبان انگلیسی چند سالی هست که در زمینه مهارت های مختلف رایانه ای فعالیت دارم، از طراحی و مدیریت سایت گرفته تا طراحی گرافیکی.طراحی کامپیوتری جزو علایقم هست و با نرم افزار های مختلف در این زمینه کار می کنم. فعلا هم مقالات و مطالب انگلیسی رو ترجمه می کنم. امیدوارم این مطالب براتون مفید باشه
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.