6 فناوری که در ماشین های آینده خواهید دید

پیشرفت های فناوری در دنیای خودروها به سرعت در حال رشد و حرکت رو به جلو است، بنابراین قصد داریم نگاهی به برخی از تکنولوژی هایی بیندازیم که تا رسیدن به آن ها زمان زیادی باقی نمانده است.به گزارش کلیک، فناوری های زیر را ممکن است حتی در چند سال آینده نیز به طور انبوه در تولیدات خودرو مشاهده کنیم.
1.برقی شدن

1
ارائه نیروی بیشتری از موتور الکتریکی ماشین، همزمان با عرضه مدل S تسلا بسیار جالب و مهیج است. اما مهم ترین ویژگی ماشین های آینده این است که موتورهای الکتریکی به طرز غیر قابل باوری در افزایش سرعت آن ها مفید هستند. یعنی نیازی نیست منتظر افزایش دور موتور شوید، یک فشار گاز در هنگام توقف کافی است که سرعت را در چند ثانیه افزایش دهد.
علاقمندان به خودروی مک لارن P1، فراری لافراری و پورشه 918 برای تاثیرگذاری بهتر سیستم های هیبریدی از آن استفاده می کنند، جایی که موتورهای الکتریکی، قبل از این که سوخت درون ماشین اقدام به افزایش سرعت کند، ماشین را به حرکت در می آورند.
در نهایت عملکرد خالص ماشین با جدا شدن ICE مواجه می شود. باتری ها موثرتر خواهند شد و باتری ماشین از طریق پنل های خورشیدی و ترمزهای احیاکننده، بازسازیه نیرویه بهتری خواهد داشت. قدرت های ایجاد شده برای نسل جدید خودروها، دیگر صداهای نابهنجار ندارند و تمام عملکردشان الکتریکی خواهد بود.
2. محرک تمام چرخ ها

2
محرک چرخ های عقب ممکن است روش قدیمی برای ماشین های آسفالتی باشد، اما در انتظار تغییر باشید. ما تقریبا دارای سیستم فوق هوشمند محرک تمام چرخ ها مانند فورد فوکس RS هستیم، که پویایی ماشین های دارای محرک چرخ عقب و امنیت کامل AWD را به ماشین می دهد. با پیشرفت این سیستم ها و پالایش انتقال نیروی ماشین از موتورهای الکتریکی، فقط ماشین هایی که هم چنان علاقمند هستند با محرک چرخ عقب کار کنند، باقی خواهند ماند.
منتظر سیستم های سبک محرک تمام چرخ ها در ماشین های آخرین مدل باشید که سر پیچ ها قدرت دور موتور بسیار بهتری نسبت به ماشین های دیگر خواهند داشت.
3.فیبر کربن

3
استفاده زیاد از فیبر کربن که تنها راه حفظ سوپرماشین های بسیار گران است در حال تغییر می باشد. BMW i3 و i8 در استفاده از فیبرکربن های بازیافتی پیشرو هستند که حدود 70 درصد از قدرت فیبرکربن اصلی را با 10 درصد قیمت داراست. فیبرکربن تقریبا جایش را در زنوس E10، یکی از ماشین های اسپرت مورد علاقه ورزشکاران، باز کرده و به میزان افزایش تولیدکنندگانی که از آن استفاده می کنند قیمت هم دچار نوسان می شود. با مشاهده نسل های بعدی فیبرکربن در دهه های بعد متعجب نشوید…
4.HUD های پیشرفته
در نوع تعاملات امروزی ما با ماشین، کامپیوترها مهم ترین نقش را ایفا می کنند و دستگاه های نمایشگر بر روی داشبورد در راس امور قرار دارند. در اکثر ماشین ها از انعکاس ساده برای نمایش سرعت بر صفحه نمایش استفاده می کنند، اما خیلی از یک جهش بزرگ تکلونوژیکی در این زمینه دور نیستیم. BMW در حال کار کردن بر کلاه ایمنی دوچرخه است که گیره ای در قسمت شیشه اش دارد تا اطلاعات را بدون این که مانع دیدتان شود به نمایش بگذارد.
این را می توان در ماشین ها با اندازه و شکل های گوناگون اعمال کرد، اما به طور خاص به عنوان یک ویژگی کمکی جالب توجه خواهد بود. زمانی که با سرعت بالا رانندگی می کنید قادر به مشاهده جاده نیستید، که این باعث افزایش خطر و کاهش قدرت تصمیم گیری می شود. شیشه جلویی را تصور کنید که سرعت و دور موتور را در محیط دید شما (مهم نیست که به کجا نگاه کنید) به صورت معلق به نمایش می گذارد. همچنین می تواند در مسیر خط سبقت یا ترمز قبلی تان را به نمایش در آورد.
5. ایرودینامیک فعال

5
وقتی به ایرودینامیک فکر می کنید احتمالا به فکر بال های متحرک پاگانی هویرا (Pagani Huayra) یا باله های عقبی که در سرعت های بالا بیرون می زنند فکر می افتید، اما این اتفاق می تواند بسیار پیچیده تر از آن چیزی باشد که شما فکر می کنید. وقتی که مک لارن سال قبل ایده ماشین مسابقه ای MP4-X را ارائه کرد باله های تولید کننده پلاسمایه مسحور کننده ای داشت.
به بیان ساده تر، پنل های ماشین الکترودهای مناسبی دارد که سر پیچ برای وارد کردن هوای اطراف به پلاسما روشن می شود. سپس علم به کار گرفته شده وارد بازی می شود، و کاهش نیرو شدت می یابد. زمانی که ماشین در مسیر مستقیم قرار می گیرد و کاهش نیرو از بین می رود الکترودها خاموش می شوند تا سرعت ماشین افزایش یابد.
حسگرهای ماشین می توانند اطلاعاتی مانند میزان فشار هوا بر هر پنل و توان مصرفی فرمان را تفسیر کنند و منحرف شوند تا میزان کاهش فشار وارده بر ماشین را تشخیص دهند.
6. کمک های تفسیری راننده

6
شاید کمی به سمت مسائل علمی تخیلی برویم اما همچنان درباره فناوری های کاملا دست یافتنی در آینده نزدیک صحبت می کنیم. حتی لندرور جگوار هم چنین چیزی را آزمایش کرده است.
خواندن افکار هم چنان مورد کنکاش است اما مطمئنا به وقوع خواهد پیوست و در آن زمان همه چیز دست یافتنی خواهد بود. مغزتان را به سیستم عامل (نظارت) داخلی ماشین تبدیل می کند و زمانی که بخواهید فرمان را محکم تر یا کمی شل تر بگیرید می تواند به طور خودکار ماشین را هدایت کند یا می تواند داده های شما را بر اساس دانسته هایش از این که شما می خواهید در این لحظه چه کاری انجام دهید اعمال کند. از نظر ایمنی هم، در هنگام مشاهده یا پیش بینی خطر، ترمز اضطراری چند صدم ثانیه زودتر زده می شود.

منبع: carthrottleبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *