رونمایی از خودروی هوندا آکورد هیبرید 2017

هوندا از مدل آکورد هیبرید 2017 خود رونمایی کرد. انتظار می‌رود این خودرو با یک گالن بنزین (3.8 لیتر)  بتواند حدود 77 کیلومتر را طی کند. این خودرو در بهار امسال عرضه می‌شود و انتظار می‌رود فروش این خودرو نسبت به مدل پیشین دو برابر باشد.

به گزارش کلیک، عرضه این خودرو بخشی از راهبرد جدید شرکت هوندا در راستای افزایش قابل ملاحضه فروش خودروهای هیبریدی دارای دو موتور برقی و بنزینی و خودروهای پیل سوختی (خودرویی که انرژی خود را از برق تامین می‌کند) در سال‌های پیش رو است.

جان مِندِل، قائم مقام شرکت هوندا در آمریکا اذعان می‌کند “در این زمان که قیمت هر گالن بنزین دو دلار است، این ایده ایده‌ای چالش برانگیزی است”.

هوندا مکان غیر متداولی را برای اعلام این خبر انتخاب کرد. دِترویت، که مکان اصلی صنعت خودرو سازی داخلی آمریکا است، مکان اعلام این خبر بود. معمولا این گونه اخبار در شهرها و مکان‌هایی اعلام می‌شوند که در آن‌ها از فعالیت‌های دوستدار محیط زیست حمایت می‌شود. مندل به این موضوع هم اشاره کرد که می‌توان هوندا را برند دوستدار محیط زیست نامید.

هوندا سال گذشته 14000 دستگاه خودروی آکورد هیبرید را در سراسر جهان به فروش رسانید. اما در نیمه راه تولید خودرو  متوقف شد، بنابر این این امکان وجود داشت که خط تولید در طول سال به ژاپن انتقال داده شود.

مهم‌ترین عاملی که می‌تواند در افزایش فروش آکورد هیبرید نقش داشته باشد، کاهش مصرف بنزین در این خودرو است. در بررسی‌ها و آزمایشات دقیقی که توسط سازمان EPA آمریکا در مورد آکورد هیبرید 2017 صورت گرفت، مشخص شد  مصرف این خودرو در شهر یک گالن در هر 78.4 کیلومتر و در خارج از شهر یک گالن در هر 75.2 کیلومتر و مصرف ترکیبی آن یک گالن در هر 76.8 کیلومتر است.  طبق نتایج حاصل شده از آزمایشات قدیمی‌تر مدیران عامل هوندا قبلا اعلام کرده بودند که این خودرو به راحتی می‌تواند به مصرف ترکیبی یک گالن در هر 83.2 کیلومتر  نیز دست یابد.

جان مندل گفت انتظار می‌رود این خودرو با توجه به مصرف سوخت پایین و برخورداری از مزایای دیگر بتواند به رکود جدیدی از میزان فروش دست یابد.

آکورد هیبرید به موتور چهار سیلندری 2 لیتری (2000 سی سی) و همچنین به سیستم هیبریدی دو موتوره مجهز است که موتورهای در مجموع 212 اسب بخار قدرت تولید می‌کنند. قدرت این خودرو 15 اسب بخار از مدل 2015  بیشتر است و همین امر این خودرو را به قوی‌ترین خودروی سِدان (خودروهای سواری معمولی) سایز متوسط هوندا تبدیل کرده است.

مِندِل گفت “ما یک محصول عالی تولید کرده‌ایم و همانگونه که رقبای ما میزان بهره وری از سوخت را افزایش داده‌اند. ما نیز در راستای انجام فعالیت‌هایی برای کاهش مصرف سوخت پیشرفت کرده‌ایم.

رقبای این خودرو فیوژِن هیبرید فورد، تویوتا کُمِری هیبریدی، سونانا هیبرید هیوندای و اپتیما هیبرید کیا است. فروش این خودرو در سال گذشته از فروش تمام این خودروها پیشی گرفت.

آکورد هیبریدی یکی از چندین خودرویی است که طی چند سال آینده رونمایی می‌شوند. رونمایی از این گونه خودروها و عرضه آن‌ها با هدف افزایش فروش خودروهای هیبریدی با دو موتور برقی و بنزینی یا خودروهای شارژی و یا خودروهای پیل سوختی (خودروهای برقی) در مقابل خودروهای بنزینی قدیمی تا سال 2030 است.

طبق گفته‌های جان مِندل، شرکت هوندا قصد دارد طی چند سال آینده چندین خودروی با ویژگی‌های دوستدار محیط زیست به بازار عرضه کند.  فروش آکورد هیبرید هیدروژنی در ایالت کالیفرنیا از اواخر سال جاری آغاز خواهد شد. شرکت خودروساز دیگر نیز چنین برنامه‌هایی را در دستور کار خود دارند. برای مثال شرکت تویوتا در راستای همین هدف خودروی پیروس خود را به بازار عرضه کرد. سوخت هیدروژن یکی از پاک‌ترین سوخت‌‌ها محسوب می‌شود. در خودروهایی که از هیدروژن استفاده می‌کنند به جای گاز‌های آلاینده و خطرناک فقط بخار آب خارج می‌شود. اما در حال حاضر جایگاه‌های سوخت گیری کمی برای این گونه خودروها وجود دارد.

 

منبع: usatodayبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *