سفرهای خوشمزه با خطوط هوایی آسیا

خطوط هوایی آسیایی و خاورمیانه به منظور جذب مسافران درجه یک بیشتر کافه را هم به وعده های غذایی داخل پرواز اضافه کردند.
به گزارش کلیک، از وقتی که کنت فردیناند ون زپلین، در اولین پرواز بین المللی در سال 1912 با خوراک لاک پشت، کباب و شامپاین از مهمانانش پذیرایی کرد، پذیرایی هوایی تبدیل به کلید اصلی برای جذب مسافران سرمایه دار شد.
امروزه، در هر روز حدود 4 میلیون وعده غذایی در پروازها مصرف می شود. از این رو با افزایش رقابت در میان بهترین خطوط هوایی آسیا و خاورمیانه تعجبی ندارد که سپاهی از غذاها جلودار پرواز برای مسافران باشد.
خطوط هوایی انحصاری کاتای پسیفیک (Cathay Pacific) و سنگاپور برای بازگرداندن مسافران از خطوطی مانند هواپیمایی امارات و هواپیمایی اتحاد PJSC که دارای جکوزی و سوئیت های بسیار مجلل هستند، اقدام به ارائه غذا و نوشیدنی جدید کرده است. متصدی های خاورمیانه از موقعیت جغرافیایی شان به عنوان تقاطع راه های هوایی جهانی استفاده کردند تا مرکز بسیار عظیمی را ایجاد کنند و ارتباط دهنده بین مسافران آسیا، اروپا و آمریکا باشند.
اکنون که بحثش مطرح شده نگاهی به دورن آشپزخانه 5 خط هوایی می اندازیم تا ببینیم هر کدام چگونه دست به دامن جنگنده های خطوط مدرن می شوند.
خطوط هوایی سنگاپور
خطوط هوایی سنگاپور، که سال گذشته به وسیله اسکای ترک به عنوان بهترین پرواز در زمینه کاری در جهان انتخاب شده، سلامت مسافران هوشیارش را در پروازهای درجه یک و کاری هدف قرار داده و پروتئین و مواد معدنی ضروری را تا حد زیادی افزایش داده است.
وعده های غذایی ذکر شده تحت عنوان “غذای سالم و خوشمزه” حاوی سبزیجات تازه، گوشت تکه شده، ماهی، غلات، مواد گیاهی و ادویه ای هستند. این خط هواپیمایی ادعا می کند که این ها برای برطرف کردن احساس خستگی و بی حوصلگی بعد از پروازهای طولانی کمک کننده می باشند. با وجود رزرو خدمات غذایی، می توانید به صورت آنلاین هم از یکی از پنل های سرآشپز بین المللی سنگاپور غذا سفارش دهید. سالاد گل های بهاری خوراک لوبیا سبز، کنگر فرنگی، مارچوبه رسمی و سیب زمینی با تخم مرغ آبپز و گردو برشته شده که به وسیله سه گانه میشلین – استرد جورج بلنک طراحی شده اند.
اما نگران نباشید، اگر مشکلی با خستگی و خمودگی پرواز ندارید، هنوز هم استیک شاروله چرب، سس قارچ پریگوکس سرو می شود.
کاتای پسفیک (Cathay Pacific)
سال قبل کاتای هنگ کنگی با گروه هتل داری مامورین عالی رتبه آسیایی گروهی تشکیل دادند تا لیست غذایی برای کابین درجه یک طراحی کنند و سرگرم افزودن غذاهای چینی به غذا مسافران سرزمین های دیگر بودند. برای مثال سوپ لیموی فصلی زمستان، برنج دیگ سفالی و گوشت گوزن.
14 نوع از سوپ های رشته فرنگی در پروازهای درجه یک و کاری بسیار معروف هستند، یا برای سفر به گذشته مستعمراتی هنگ کنک چای با خامه انگلیسی به همراه اسکون و مربا توت فرنگی وجود دارد.
همچنین کاتای بازی اش را به قسمت فروش نوشیدنی هم کشاند و دبرا میبورگ، که یکی از 5 نفر خبره در آسیا برای کمک به سرو نوشیدنی های نمونه که قرار است چندین کیلومتر بالای زمین مصرف شوند استخدام کرد.
امارات
حالا که حرف از نوشیدنی شد، چرا با غذا شروع کنیم و این دو را جفت هم نکنیم، در حالی که می توان طوری دیگر عمل کرد. سال گذشته امارات محصول دم پریگنن را به همراه منویی از پیش غذا که حاوی اردک و هلو زعفرانی و ماهی آزاد دودی و نان نورلاندر به همراه پنیر خامه ای لیمو و زیره است را به پرواز درجه یک و کاری خود اضافه کرد.
همچنین این خط هوایی برای انتخاب نوشیدنی مرغوب به چند قلعه معروف در بوردو رفته است. لیست غذای امارات سالم و بدون چربی های اشباع شده و شکر زیاد است.
برای کسانی که می خواهند در ارتفاع 40000 پایی لحظات خوشی را داشته باشند، می توانند در پرواز A380 به سالن نوشیدنی بروند و از متصدی تقاضای بهترین و خوش طعم ترین نوشیدنی را کنند.
اتحاد
اتحاد با ارائه سوئیت های مجلل سه اتاقه در هواپیماهای غول پیکرش، اقامتگاه، که دارای پیشخدمت های مجرب، حمام و سرآشپز مخصوص است سرو صدا بپا کرد و جایزه بهترین کابین درجه یک را از اسکای ترک دریافت نمود.
برای کسانی که در هیاهوی درجه کاری هستند شرایط هم چنان خوب است. نصف مسافران پرواز درجه یک می توانند قرار ملاقات شان را در سالن طبقه بالای هواپیما خط هوایی A380 برگزار کنند. اتحاد علاوه بر گزینه های دیگرش مانند اتاق خدمات، امکان غذا خوردن در کل ساعات روز را دارد، از این رو می توانید هر وقت که بخواهید، ساندویچ استیک بخورید.
به طور متناوب مدیریت غذا و نوشیدنی هواپیما در انتخاب غذا مانند بره خلیج به شما کمک خواهد کرد و سینی های غذاهای عربی هم همواره سرو می شوند. اگر چه اتحاد برای مشتریان برجسته اش سنگ تمام گذاشته اما در انتخاب نوشیدنی گزینه های زیادی وجود ندارد.
خطوط هوایی قطر
خطوط هوایی انحصاری قطر برای کابین درجه یکش سرآشپزهای بسیار مشهوری چون نوبو ماتسوهیسا و وینت بهاتیا را بکار گرفته است و لیست غذاهایش شامل خردل برشته و ماهی معطر به گیاه شوید به همراه شوید پلو و نیز کلکسیون غذاهای عربی است.
خاویار برای شروع غذا شدیدا طرفدار دارد، اما گلوله های نقره ای اتحاد در ارائه غذا، حکایت از نان لادوری فرانسوی دارد که هنر دست شیرینی پزان در بیش از یک قرن پیش است. کیک شکلاتی چطور؟ کسی می خواهد؟
قطر هم مانند امارات باشگاهش را در آسمان در A380 دارد. می توانید یک جرعه از نوشیدنی های قدیمی را که توسط متصدیان مجرب آماده شده را بنوشید.
این اطلاعات از بیانیه ها و وب سایت ها و لیست های نمونه در سطح اینترنت گرفته شده است. البته در هر سفر، براساس نوع هواپیما و مسیر انتخابی، محصولات متنوعی وجود دارد.

منبع: skiftبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *