اپراتور اول برنامه ای برای تغییر تعرفه ندارد

ظاهرا اپراتور اول علی رغم خبری که چندی پیش نقل شد، برنامه ای برای افزایش تعرفه ندارد.

به گزارش کلیک، شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد این شرکت فعلا برنامه‌ ای برای افزایش تعرفه ‌های تلفن همراه در بخش ‌های مکالمه، پیامک و دیتا ندارد.

چندی پیش مدیرعامل اپراتور اول ارتباطی کشور از بالا بودن هزینه‌های اپراتوری یاد کرده و گفت: اگر هزینه ‌های اپراتوری در حد فعلی باقی بماند نیاز به تغییر در تعرفه‌ های خدماتی وجود خواهد داشت.
پس از اظهارات مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار اخباری مبنی بر احتمال افزایش یافتن تعرفه ‌های موبایلی در اپراتور اول ارتباطی منتشر شد.

جهانگیر اسدی، مدیرکل روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات، در توضیح این مساله بیان کرد: درحال حاضر بحثی مبنی بر تغییر یا افزایش تعرفه همراه در کمیسیون تنظیم مقررات و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مطرح نیست. ضمن اینکه فرایند تغییر تعرفه پیچیدگی‌ های خاص خود را دارد و به عنوان مثال بحث تغییر تعرفه‌ های مخابراتی اکنون دو سال است در حال پیگیری است.
شرکت ارتباطات سیار نیز در این خصوص توضیح داد: منظور آن است که در حال حاضر هزینه‌ های لینک، فرکانس، نامبرینگ و پهنای‌ باند اینترنت نسبت به دیگر کشورها گران است و ما خواستار تعدیل این تعرفه ‌ها هستیم.
آخرین افزایش تعرفه‌های مکالمه اپراتور اول به سال ۱۳۹۳ بر می‌ گردد که در آن زمان وزیر ارتباطات اعلام کرد: آنچه در این اپراتور صورت گرفته براساس تعرفه ‌های قانونی است و کاری خلاف قانون انجام نشده اما در فضای رقابتی این نوع تعرفه ‌گذاری و اعمال ۵۷۰ ریال برای هر دقیقه مکالمه نوعی کج سلیقگی محسوب می ‌شود.

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *