ولوو خودروهای بدون سرنشین را به مکان‌های عمومی می‌آورد!

|
۰ دیدگاه

طبق گزارشات به دست آمده، شرکت ولوو (Volvo) تا سال آینده خودروهای بدون سرنشین و نیمه خودمختارش را در مناطق عمومی مورد آزمایش قرار می‌دهد.به گزارش کلیک، چندین سال است که کمپانی ولوو بر روی پروژه خودروهای autonomous کار می‌کند اما با آزمایش این تکنولوژی در شرایط غیرحقیقی نمی‌توان به نقص‌های آن پی برد. با وجود اینکه این کمپانی در جاده‌های عمومی نیز آزمایش‌هایی انجام داده، اما اکنون نوبت به آن رسیده که این آزمایشات را با مردم عادی به غیر از مهندسین و تکنسین‌های خود به انجام برساند. به بیان دیگر زمان آن رسیده که ولوو دقت عملکرد خودروهای بدون سرنشین خود را در شرایط واقعیت و مناطق عمومی مورد ارزیابی قرار دهد. بدین صوت ولوو می‌تواند کارایی خودروهای بدون سرنشین  (self-driving) خود را به شکل بهتری زیر نظر بگیرد.

شاید برای شما هم سؤال پیش بیاید که تفاوت مابین خودروهای autonomous و self-driving در چیست؟ اتومبیل‌های autonomous اتومبیل‌هایی هستند که بر روی عوامل  داخلی، خارجی و محیطی تسلط کامل دارند و هوشمندانه عمل می‌کنند. . این نوع خودروها صرفا نباید بدون سرنشین و یا راننده باشند. امروزه از خودروهای autonomous در آمریکا و اروپا استفاده می‌شود. اما در سمت مقابل، خودروهای Self-Driving خودروهایی بدون راننده و سرنشین هستند که قارند به طور خودکار مسیر، موانع و .. را تشخیص داده و از نظر رتبه‌بندی یک درجه بالاتر از خودروهای autonomous قرار می‌گیرند. در نظر داشته باشید که هم اکنون از خودروهای Self-Driving به طور رسمی استفاده نمی‌شود، اما اتومبیل‌های autonomous ممکن در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زبان فارسی اصطلاحا برای هر دو نوع از خودروهای مورد نظر واژه‌هایی همچون بدون سرنشین، خودمختار، مستقل و … به کار گرفته می‌شود.

ولوو همچنین پروژه‌ای با نام Drive Me را پیاده‌سازی می‌کند که به موجب آن تا اوایل سال آینده مردم عادی می‌توانند، پشت فرمان خودروهای نیمه خودمختار بنشینند. طبق اطلاعات به دست آمده، قرار است چنین آزمایشاتی در مقیاس بزرگ‌تر در زادگاه کمپانی ولوو یعنی شهر گوتنبرگ واقع در کشور سوئد و همچنین خیابان‌های لندن برگزار‌ شود. در لندن این آزمایش با تعداد کمی از خودروهای XC90 SUV که به IntelliSafe Autopilot تکنولوژی نیمه کمکی و نیمه خودکار ولوو مجهز هستند، انجام می‌پذیرد.

منبع: engadget

0 پسندیده شده
سارا بخش زاده
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.