ZTE ایران را ترک می کند

|
۰ دیدگاه

چندی پیش خبرهایی مبنی بر جریمه شرکت ZTE از سوی آمریکا، به دلیل فعالیت‌ های این کمپانی در ایران منتشر شد.

به گزارش کلیک، در آن زمان  ZTE قبول کرد که با پرداخت جریمه و به دنبال برطرف شدن تحریم ‌ها، فعالیت خودش را در بازار ایران ادامه دهد.

اما بر اساس خبرهای نقل شده واحد موبایل این شرکت، به صورت رسمی فعالیت‌ های خودش را در ایران قطع کرده است.
چندی پیش، واحد موبایل ZTE در سمیناری خبری که با حضور مدیران این شرکت و مجموعه یاس برگزار شد، خبر از فعالیت گسترده و وارد کردن گوشی ‌های جدید این شرکت به بازار ایران داده بود، خبری که ظاهرا با قطع همکاری این شرکت نقش بر آب شده و دیگر شاهد حضور گوشی‌ های این برند مطرح چینی در بازار کشورمان نخواهیم بود.
جالب است که این اتفاق دقیقا پس از رفع تحریم‌ ها صورت پذیرفته و در شرایطی که بسیاری از شرکت ‌ها در تلاش هستند به واسطه فرصت ایجاد شده، جای پای خودشان را در ایران محکم ‌تر کرده و یا وارد ایران شوند،  ZTE در حال تعطیلی بیزینس بخش موبایل و شاید بخش ‌های دیگرش است.

ZTE یک شرکت چند ملیتی چینی است که در زمینه ارائه تجهیزات مخابراتی فعالیت می‌کند و مقر اصلی آن در شنژن قرار دارد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.