امکان دریافت چندین ایمیل در یک آدرس جیمیل

|
۰ دیدگاه

شرکت گوگل در به روزرسانی اخیر خود در سیستم عامل اندروید، امکان نمایش دریافت و ارسال ایمیل ها را در یک نرم افزار به صورت ترکیبی فراهم آورده است.

به گزارش کلیک، با افزایش میزان کاربران در سرورهای مختلف ارائه دهنده پست های الکترونیکی (ایمیل)، بسیاری از کاربران در استفاده همزمان از این سایت ها دچار سردرگمی می شوند. برای مثال تصور کنید شما جیمیلی را مختص به امور اداری خود قرار داده اید، از  طرفی ایمیلی در سرور دیگر مانند یاهو دارید که هر روز و یا هر ساعت امکان دسترسی به آن برای شما ضروریست. در این حالت شما راه دیگری ندارید جز لینک شدن هر لحظه ای به آدرس ایمیل های مختلف خود. این روزها شرکت گوگل با شناسایی این معضل و در پی حل آن اقدامی بی نظیر داشته است. شرکت گوگل با استفاده از برخی بروز رسانی ها در نسخه Gmail 5.0 خود امکان دریافت و ارسال ترکیبی ایمیل های مختلف را فراهم کرده است. در این روش با تغییری ساده در پروتکل POP/ IMAP قادر خواهید بود به آسانی از تغییرات در این نسخه بهره مند شوید.

این تغییرات پیش از این تنها در دستگاه های “Nexus” قابل دریافت بوده است که با توجه به اعلام رسمی شرکت گوگل، به زودی امکان بهره وری از آن در تمامی سیستم عامل های اندروید با نسخه  Gmail v6.4 فراهم آماده است.

در این روش پیشنهادی گوگل، پس از این دیگر نیاز به جستجو در نرم افزارهای مختلف به منظور خواندن و چک کردن یک ایمیل خاص نخواهید بود. تنها با نصب یک نرم افزار و ارتقا آن، قادر هستید ترکیبی از تمامی آدرس ایمیل های خود در قالب یک آدرس واحد داشته باشید. بدون نیاز به جستجوهای پراکنده . همچنین مدیران طراح در این شرکت اضافه کرده اند، پس از دریافت نسخه جدید Gmail، تنها با تنظیماتی جزئی می توانید دو یا سه حساب کاربری را وارد کرده تا نوتیفیکیشن دریافت و ارسال ایمیل برای شما فعال شود.

این سیستم به تازگی در Google Play هند قابل دسترس است که انتظار می رود تا چند ماه آینده در دسترس عمومی باشد.

منبع: gadgets

 

0 پسندیده شده
لیلا حسینی
لیلا حسینی-کارشناس مترجمی زبان، دانشجوی ارشد مترجمی، در حال حاضر خبرنگار و مترجم حوزه اقتصادی و سیاسی روزنامه اقتصادی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.