آمازون دیگر به سفارتخانه های ایران کالا نخواهد فروخت

|
۰ دیدگاه

شرکت آمریکایی آمازون یک غول بزرگ تجارت الکترونیک در دنیا است، که در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس، در شهر سیاتل، ایالت واشینگتن تأسیس شد.

به گزارش کلیک، به نقل از پایگاه اینترنتی گیک وایر، شرکت آمازون اعلام کرد در داخل سفارتخانه های ایران در سراسر جهان مشتریان وفاداری دارد، اما از این پس دیگر نمی خواهد به این مشتریان محصولی را بفروشد.

شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی آمازون در اظهاریه سه ماهه خود به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، فاش کرد در طی 3 سال گذشته بیش از 100 هزار دلار کالا به سفارتخانه های ایران و افرادی که احتمالا برای این سفارتخانه ها کار می کرده اند، فروخته است.

در این اظهاریه به سفارتخانه های ایران در کشورهای ژاپن، آلمان، فرانسه، اسپانیا، اتریش و چین و یک هیئت نمایندگی دولت ایران در فرانسه اشاره شده است.

در این اظهاریه عنوان شده است: محصولات فروخته شده شامل کتاب، موسیقی، سایر محصولات رسانه ای، لباس، لوازم خانه و آشپزخانه، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم اداری، دستگاه های الکترونیک و لوازم خودرو بوده است… ما قادر نیستیم به صورت دقیق سود خالص حاصل از این معاملات را محاسبه کنیم. ما قصد نداریم فروش به این حساب ها را در آینده ادامه دهیم.

گفته شده این فروش ها شامل 900 دلار کالا برای شخصی بود که بر اساس دستور اجرایی 13382 (رئیس جمهور آمریکا) تحت تحریم بوده است. هدف از دستور اجرایی 13382 بلوکه کردن دارایی افرادی بوده که در برنامه تسلیحاتی ایران نقش داشته اند.

افشا سازی شرکت آمازون بر اساس قانون کاهش تهدیدات حقوق بشری ایران و سوریه انجام گرفته که بر اساس آن فعالیت اقتصادی شرکت های آمریکایی با ایران ممنوع است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.