جدال اینستاگرام برای تغییر نام لیترگرام

اینستاگرام به صاحب برنامه انگلیسی دستور داده است نام برنامه‌اش را تغییر دهد.

به‌ گزارش کلیک، وکلای ایسنتاگرام به دنی لوکاس اعلام کردند که نام برنامه وی “قابل قبول” نیست. وی برنامه‌ای با نام لیترگرام ایجاد کرده است تا افراد به‌راحتی تصاویر زباله‌ها و رویدادها را با شورای محلی خود در میان گذارند.

طبق گزارشات، این شرکت به اشتراک‌گذاری تصاویر که اکنون توسط فیسبوک خریداری شده است، به لوکاس سه تا شش ماه فرصت داده‌اند تا نام برنامه خود را عوض کند.

وکلا گفتند که اینستاگرام تلاش‌های اجتماعی این برنامه را درک می‌کند اما اصرار دارند “اتکا به کاربرد و اعتماد برند در رسانه‌های اجتماعی” به این معنی است که آن‌ها نمی‌توانند اجازه دهند که از آن “در ارتباط با شبکه‌هایی که هسته اصلی فعالیت‌های نوآورانه در دنیای خود هستند” استفاده شود.

فیسبوک گفت انگیزه اصلی ساخت این برنامه قابل تحسین است و ما ماه‌ها تماس‌های متعددی گرفتیم و سعی کردیم به یک توافق برسیم که درگیر دادگاه نشویم و هنوز هیچ طرح دعوی در دادگاه مطرح نکرده‌ایم.

لوکاس نیر متعاقبا پاسخ داده است. وی این هفته در یوتیوب یک ویدئو ارسال کرده است که در آن اظهار داشت یک نامه خشن دریافت کرده و از مارک زوکربرگ خواست تا شخصا دخالت کند.

وی گفت: “لیترگرام توانایی این را دارد که زندگی را بهبود بخشد، در پول صرفه‌جویی کرده و یک راه جدید برای مقابله با یک مساله رایج ایجاد کند که جامعه را تخریب می‌کند.”

این شرکت همچین یک هشتگ با عنوان #لیترگرام را نجات دهید راه‌اندازی کرد تا این اختلاف را اطلاع رسانی کند.

 

لوکاس گفت وی هزینه دعوی قانونی را ندارد و امیدوار است پیام ویدئویی موافقت زوکربرگ را جلب کند. او اصرار دارد که این نام برای موفقیت برنامه، حیاتی است. این پروژه آگاهی مردم انگلیس را افزایش داده است.

منبع: mashableبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *