تشخیص اشیای متحرک در فریم‌های ویدئویی

|
۰ دیدگاه

سخنرانی علمی «تشخیص اشیا متحرک در فریم‌های ویدیوئی» توسط داور گیوکی، دانشجوی دکترای مهندسی فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) انجام شد.

به گزارش کلیک، تشخیص اشیای متحرک کاربردهای بسیاری را در موارد مختلف نظیر مسائل امنیتی و غیره دارد که امروزه بسیار مورد توجه است و پژوهش‌های فراوانی روی آن انجام می‌شود.

در این سخنرانی که روز ششم اردبیهشت در پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) انجام شد، داور گیوکی، که در حال انجام رساله دکترای خود پیرامون بازیابی تصاویر مشابه با استفاده از روش‌های هوشمند با نظارت دکتر غلامعلی منتظر است، ابتدا به بررسی انواع مختلف روش‌های تشخیص اشیای متحرک در تصاویر پرداخت و در ادامه مزایا و معایب هر کدام از این روش‌ها را توضیح داد.

گیوکی سپس به معرفی روش جدیدی برای تشخیص اشیای متحرک در فریم‌های ویدئویی پرداخت. استفاده از نظریه مجموعه‌های ژولا و نیز نظریه مجموعه‌های فازی روش جدیدی برای تشخیص اشیای متحرک است که محصول و نتیجه یک پژوهش تجربی در این زمینه است. این روش کارایی بالایی در برابر چالش‌های موجود در حوزه تشخیص اشیای متحرک مانند: هم‌پوشانی، نویز، وجود پس‌زمینه متحرک و غیره دارد. در پایان سخنرانی نیز نتایج شبیه‌سازی‌ها و مقایسه روش پیشنهادی با سایر روش‌ها بیان شد.

سپس بهروز رسولی، دانشجوی دکترای علم اطلاعات و دانش شناسی ایرانداک نیز به طرح پرسش‌هایی از گیوکی پرداخت.

پس از آن مجید نبوی، دیگر دانشجوی دکترای علم اطلاعات و دانش شناسی ایرانداک به بیان توضیحات تکمیلی در مورد این موضوع پرداخت و به سریال ۲۴ اشاره کرد که بر مبنای آن، یعنی شناسایی اشیا (object tracking) پیش می‌رود.

0 پسندیده شده
صدف عباسی
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.