اپل محتوای آیفون نوجوان 14 ساله مفقود شده را بازیابی می‌کند!

کمپانی اپل موافقت کرده تا محتوای آیفون نوجوان 14 ساله‌ای که در اقیانوس اطلس مفقود شده را بازیابی نموده و اطلاعات آن را به دادگاه ایالات متحده ارائه کند. بازیابی اطلاعات این آیفون فوق‌العاده دشوار بوده و از اهمیت خاصی برخوردار است.

دو نوجوان 14 ساله آمریکایی با نام‌های آستین استپانوس (Austin Stephanos) و پری کوهن (Perry Cohen) طی ماه جولای سال گذشته در اتفاقی عجیب کاملا مفقودالاثر شدند. این دو نوجوان برای قایق سواری به سواحل اقیانوس اطلس وارد شده و دیگر به خانه باز نگشتند. گارد ساحلی ایالات متحده به منظور یافتن این دو نوجوان آمریکایی وارد عمل شد و پس از هشت روز بررسی دقیق در اعماق دریا هیچ اثری از جسد این دو نوجوان یافته نشد. جستجوهای مد نظر همچنان ادامه یافت و ماه گذشته قایق این دو نوجوان در فاصله 100 مایلی از ساحل برمودا یافته شد. نکته حائز اهمیت این بود که در درون قایق، آیفون آستین استپانوس نیز کشف گردید.

ظاهرا دو نوجوان نامبرده شده به منظور ماهیگیری وارد اقیانوس اطلس شده بودند. با توجه به برچسبی که آستین استپانوس بر روی پنل پشتی آیفون خود نصب کرده کاملا مشخص است که وی علاقه زیادی به ماهیگیری داشته است. تصویری که در ابتدای مقاله به عنوان تصویر شاخص ضمیمه شده مربوط به آیفون آستین استپانوس می‌شود. همانطور که می‌بینید بدنه این آیفون به شدت ضربه خورده و به داخل آن نیز مقدار زیادی آب نفوذ کرده است. صدمات این چنینی که به آیفون وی وارد شده نشان می‌دهد که حادثه‌ای پربرخورد برای این دو نوجوان رخ داده و احتمالا آیفون آستین استپانوس با حرکات شدیدی که قایق آن‌ها داشته به این طرف و آن طرف کوبانده شده است. بنابراین احتمال دارد که این دو نوجوان با طوفانی شدید مواجه شده‌ باشند و یا سانحه‌ای نظیر اتفاقات مثلث برمودا برای آن‌ها رخ داده باشد!

به گزارش کلیک، متاسفانه آیفون آستین استپانوس قابل روشن کردن نبود. این آیفون در اختیار دادگاه ایالات متحده قرار گرفت. در این شرایط خانواده آستین استپانوس و وکیل پرونده وی با ارائه درخواستی از دادگاه ایالات متحده این چنین عنوان کردند:

“آیفون آستین استپانوس بدون تردید می‌تواند شواهد زیادی را به همراه داشته باشد. درخواست داریم که محتوای این آیفون بازیابی شده و بدین صورت اطلاعات بیشتری در رابطه با سانحه به وجود آمده به دست آید. در این راستا بدون تردید فرآیند بازیابی اطلاعات آیفون آستین استپانوس باید توسط افراد متخصص صورت پذیرد یا بتوان بیشترین اطلاعات ممکن را از آن خارج کرد و کمترین ریسک تلفات را به همراه داشت. از دادگاه ایالات متحده خواستاریم که این موضوع را پیگیری نماید.”

در پاسخ به این درخواست، دادگاه ایالات متحده نیز از کمپانی اپل خواسته تا در رابطه با این موضوع اظهار نظر کند. بدون تردید هیچ متخصص دیگری به جیز متخصصین داخلی اپل قادر نخواهند بود که محتوای این آیفون را به بهترین شکل ممکن بازیابی کنند. اپل به تازگی در قابل این درخواست واکش نشان داده و عنوان کرده که می‌تواند در این زمینه به دادگاه ایالات متحده و خانواده‌ آستین استپانوس کمک کند. اپل اشاره داشته که بازیابی اطلاعات آیفون مد نظر به مراتب دشوار است، اما تمام سعی خود را می‌کند تا این اطلاعات را به بهترین شکل ممکن بازیابی نماید.

به واقع آیفون آستین استپانوس می‌تواند حاوی چه اطلاعاتی باشد؟ این احتمال وجود دارد که آستین استپانوس با آیفون خود ویدئوها یا تصاویری را ضبط کرده باشد که بتوانند محل دقیق آن‌ها را نشان داده و یا شواهدی در رابطه با حادثه ایجاد شده به همراه داشته باشند. شاید قرار دادن آیفون آستین استپانوس در قایق وی دلیلی خاص داشته و او عمدا سعی داشته که آیفون خود را در قایق باقی بگذارد! نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟ آیفون آستین استپانوس می‌تواند چه محتوایی را در بر بگیرد؟

منبع: 9to5macبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *