ثبت رکورد شگفت انگیز استفاده از گوشی های هوشمند در چین

گزارش‌ها حاکی از آن است که استفاده مردم چین از گوشی‌های هوشمند اپل به طور فزاینده‌ای رو به افزایش است. چیزی نمانده است تا چین بازارهای نرم‌افزاری iOS را در چنگ خود بیندازد.

به گزارش کلیک، نرم‌افزارهای آی‌فون و آی‌پاد کشور چین هم‌اکنون رکورد دوم در رقابت‌های جهانی را به دست آورده است. ایالت متحده، هنوز هم پادشاه نرم‌افزارهای iOS در عرصه رقابت است و رتبه نخست را از آن خود کرده است.

طبق بازاریابان App Annie، چین همانند یک تپه کوه است که در ابتدای آن قرار دارد و هر بار با رشد 2.2 برابری خود، سعی به رسیدن به نوک قله و فتح آن دارد.

تحیل‌گران App Annie می‌گویند از نظر تعداد دانلود هر نرم‌افزار، در طول سال گذشته چین در نقطه اول قرار گرفت و بعد از آن ایالت متحده. دلیل این امر جمعیت زیاد کشور چین و مصرف‌کنندگان زیاد مردم از گوشی‌های هوشمند همانند اپل آی‌فون 6 و آی‌فون 6 پلاس،‌ است. اما همانند هر رویه‌ای به شما می‌گوییم که دانلود کردن یک نرم‌افزار با پول در آوردن از آن نرم‌افزار دو بحث کاملا جدا از هم هستند.

شروع رقابت اصلی چین در سه ماه اول سال 2015 بود که از آن سال با افزایش غیر قابل هضمی به رقابت با دیگر کشورها پرداخت. اما تمام این‌ها قابل قیاس با ایالت متحده نیست، چرا که حتی در فروشگاه‌های چین، 30 درصد نرم‌افزارها اختصاصی شرکت اپل هستند. برای مثال کاربران تمایل بیشتری دارند به خرید و استفاده کردن از نت‌فلیکس یا اسپوتیفای (Spotify)، نسبت به خرید از دیگر نرم‌افزارهای درون پرداختی. در زیر سه رقبای اصلی در اپ‌استور iOS را مشاهده می‌کنید.

رقابت بین سه کشور

فرآیند اندروید

App Annie پیش‌بینی می‌کند که دانلود از فروشگاه‌های نرم‌افزاری (app store)، در تمام نسخه‌های سیستم‌عامل، تا پایان سال 2016 با رشد 33 درصدی به عدد 147.3 میلیارد خواهد رسید، و تا حد زیادی توسط گوشی‌های هوشمند در بازارهای نو ظهور، به این پیشرفت خواهد رسید.

در سه ماه اول سال 2015، ویتنام یکی از کشورهای پرسرعت بوده است که با رشد 1.7 برابری خود در دانلود از طریق گوگل‌پلی اندروید شناخته شده است. هم‌چنین در بازار به اشتراک‌گذاری رتبه دوم را به دست آورد که گزارش‌ها نشان می‌هد دانلود بازی، نصف این مشارکت و پیروزی را رقم زده است. آرژانتین و مصر رشد 1.4 برابری داشته است. گرچه باید این نکته را گفت که کشور هند سال به سال روند رو به جلویی داشته است و همیشه یک قدم جلوتر از ویتنام بوده است.

رشد سال به سال کشورها در بازار iOS و دانلود از اپ‌استور در سه ماه اول سال 2016
رشد ios

رشد سال به سال کشورها در بازار به اشتراک‌گذاری و رقیبان گوگل‌پلی در سه ماه اول سال 2016
رقبای گوگل‌‌پلی

رشد سال به سال کشورها در بازار به اشتراک‌گذاری و دانلود‌ از گوگل‌پلی در سه ماه اول سال 2016
رشد سال به سال گوگل ‌پلی

منبع: mashableبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *