اچ‌تی‌سی برای گوگل دو نکسوس جدید تولید می‌کند

ظاهرا کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی طی سال 2016 دو نکسوس جدید را برای کمپانی گوگل تولید می‌کند. اطلاعات مربوط به این موضوع به تازگی توسط آقای ایوان بلس (Evan Blass) ارائه شد.

سری محصولات نکسوس گوگل همواره یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات اندرویدی هستند که سالیانه روانه بازار می‌شوند. این سری از محصولات گوگل به نسخه‌های جدید سیستم عامل اندروید اصلی مجهز شده و از نظر عملکرد کاملا با معیارهای این سیستم عامل هماهنگی داشته و بهینه‌سازی شده‌اند. سری محصولات نکسوس گوگل همواره اولین محصولاتی هستند که قادر به استفاده از به روز رسانی‌های جدید سیستم عامل اندروید نیز می‌شوند و این موضوع هم از جمله نقاط قوت اصلی آن‌ها به شمار می‌رود.

گوگل هر ساله به منظور تولید انبوه سری محصولات نکسوس خود با کمپانی‌های سازنده گوشی مختلفی وارد همکاری می‌شود. تا پیش از سال 2015 شرکت‌هایی همچون ال‌جی و اچ‌تی‌سی از جمله اصلی‌ترین همکارهای گوگل بدین منظور محسوب می‌شدند، اما در سال 2015 کمپانی هوآوی نیز به این مجموعه اضافه شد. گوگل در سال 2015 دو گوشی از سری محصولات نکسوس خود را معرفی کرد. این دو گوشی نکسوس 5X و نکسوس 6P نام دارند. گوگل به منظور تولید انبوه نکسوس 5X با کمپانی کره‌ای ال‌جی همکاری داشت و تولید انبوه نکسوس 6P خود را هم برای اولین بار به کمپانی چینی هوآوی واگذار کرد.

حال که در سال 2016 به سر می‌بریم، منتظر رونمایی گوگل از نسخه‌های جدید سری محصولات نکسوس هستیم. هنوز مشخص نیست که گوگل برای تولید این سری از محصولاتش در سال 2016 با کدام شرکت‌ها وارد همکاری می‌شود، اما اطلاعات تازه‌ای که آقای ایوان بلاس در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده نشان می‌دهند که همکار سال 2016 گوگل کمپانی تایوانی اچ‌تی‌سی خواهد بود. بنا به گزارشات به دست آمده، ظاهرا گوگل طی قراردادی سه ساله با شرکت اچ‌تی‌سی استارت همکاری‌های جدیدی را زده است. به موجب این قرارداد، کمپانی اچ‌تی‌سی طی سه سال جاری چند محصول متنوع را برای گوگل تولید می‌کند. در این بین اچ‌تی‌سی در سال 2016 دو نکسوس جدید را برای گوگل تولید می‌کند.

1

به گزارش کلیک، ظاهرا دو نکسوس جدید گوگل که با همکاری شرکت اچ‌تی‌سی تولید می‌شوند نکسوس M1 و نکسوس S1 نام دارند، البته بدون تردید نام تجاری این دو محصول می‌تواند با این نام‌های داخلی تفاوت داشته باشد. بنا به ادعای آقای ایوان بلاس هر دو محصول مد نظر به طور پیش فرض از سیستم عامل اندروید N گوگل بهره‌مند می‌شود که به هیچ وجه هم موضوع دور از انتظاری به شمار نمی‌رود. در این بین مشخص نیست که دو نکسوس مد نظر تبلت یا گوشی هستند! اگرچه احتمال می‌دهیم که هر دو محصول گوشی هوشمند باشند و جانشینی برای نکسوس 5X و نکسوس 6P محسوب شوند.

در این بین سایت اندروید پلیس (Androidpolice) عقیده دارد که نکسوس M1 در واقع مربوط به پروژه‌ای با نام Marlin بوده و نکسوس S1 پروژه مربوط به Sailfish است. در واقع Sailfish و Marlin کد اختصاصی پروژه این دو نکسوس جدید گوگل و اچ‌تی‌سی محسوب می‌شوند. متاسفانه در حال حاضر هیچ اطلاعات و جزئیات بیشتری در مورد نکسوس‌های جدید گوگل و همکاری این شرکت با کمپانی اچ‌تی‌سی ارائه نشده، اما بدون تردید در آینده نزدیک خبرهای بیشتری در این رابطه می‌شنویم.

منبع: phonearenaبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *