تولید زیست سوخت از گیاهان

محققانی که گیاهان سورگوم را به عنوان یک منبع زیست سوخت مطالعه می کنند، به هواپیماهای (پرنده) بدون سرنشین به عنوان راه سریع و موثر درجمع آوری اطلاعات محصولات شان می اندیشند.

به گزارش کلیک، شرکتNear Earth Autonomy که به خاطر فناوری پرنده بدون سرنشین هوشمند،شرکتی معروف و شناخته شده است، حسگرها و نرم افزار را ترکیب می کند تا یک پرنده بدون سرنشین بسازد که قادر به ثبت و تحلیل محیط اطراف خود باشد.
Near Earth Autonomy با هدف تسریع فرآیند فنوتیپ سازی گیاهان سورگوم درمزرعه تحت حمایت مالی دپارتمان نمایندگی پروژه های تحقیقاتی پیشرفته انرژی مشغول فعالیت است. پرورش دهندگان گیاه به شکل سنتی و به صورت دستی گیاه را بررسی می کنند. این پرورش دهندگان، اصطلاحا در انبار کاه به دنبال سوزن می گردند؛ یعنی به دنبال گیاهی هستند که قادر به رشد استثنایی در یک زمین ده جریبی باشند.

Near Earth Autonomy یک سیستم هواپیمای بدون سرنشین خودکار توسعه داده که نیروی انسانی و زمان مورد نیاز برای شناسایی این گونه فوق العاده سورگوم را به طور چشمگیری کاهش می دهد. این سیستم، یک هلیکوپتر خودکار 25 پوندی است که توسط حسگرهای خودکار در مزرعه کار می کند.
هر پرنده بدون سرنشین در این پروژه مجهز به یک واحد LIDAR، وسیله عکس برداری قابل رویت و دوربین هایی با قابلیت عکسبرداری فراطیفی، فروسرخ و گرمایی است. سیستم های مبتنی بر پرنده های بدون سرنشین قادر به اندازه گیری مشخصات گیاه مثل طول، ضخامت ساقه، زاویه برگ و… می باشند.
پرنده بدون سرنشین هوشمند ساخت شرکت Near Earth Autonomy دو هفته یکبار به مدت بیست دقیقه در قطعه زمین 10 جریبی سورگوم به پرواز در می آید و اطلاعات زیادی جمع آوری می کند. وقتی تجزیه و تحلیل اطلاعات کامل شد، اطلاعات کافی برای ایجاد یک نمای سه بعدی از محصول حاصل می شود. مدل به اندازه ایی در نمایش گیاه دقیق می شود که دانشمندان می توانند فیزیولوژی گیاهان در روی زمین را مطالعه کرده و بهترین گیاهان در حال رشد در زمین را بشناسند.
محققان امیدوارند تولید کنندگان سورگوم بتوانند به کمک این روش محصولات خود را بهینه سازی کنند و در نتیجه تولید زیست سوخت را تسهیل کنند. وقتی کشاورزان بهترین گونه ها را بشناسند می توانند نژاد های خوب و منحصربه فرد آنها را شناسایی و بازده را به حداکثر برسانند. یکی از مهندسی شرکت Near Earth Autonomy می گوید: هدف از عکسبرداری در اندازه بزرگ، افزایش محصول سورگوم زیست انرژی است.افزایش بازده محصول واقعا سورگوم را به یک منبع انرژی پایدار تبدیل می کند. شرکت Near Earth این پروژه را با مشارکت دانشگاه کلمسون ، دانشگاه کارنیژ ملون و مرکز علمی Donald Danforth Plant انجام می دهد.
منبع:digitaltrendsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *