آموزش پیدا کردن سریال و کد IMEI دستگاه های IOS

تمام دستگاه های IOS دارای کد ها و اعداد زیادی هستند. دو تا از مهم ترین این کد ها شماره سریال و کد IMEI هستند. ما روش پیدا کردن این کد ها را برای تان توضیح می دهیم.

 

کلیک- دستگاه IOS شما چندین اعداد معرف دارد. دو تا از مهم ترین این اعداد، شماره سریال دستگاه و شماره IMEI هستند. شما می توانید از این دو شماره برای شناسایی تلفن خود به هنگام تعمیر، فعال سازی، غیر فعال سازی و گزارش سرقت دستگاه خود استفاده کنید.

 

برای پیدا کردن این کد ها در دستگاه IOS خود به قسمت Setting بروید، سپس به بخش General رفته و بر روی گزینه About ضربه بزنید. در این قسمت شماره سریال دستگاه و شماره IMEI را خواهید دید. در دستگاه های با سایز صفحه ۶ یا بزرگ تر، تمام اعداد IMEI را خواهید دید. اما در صفحه های نمایش کوچک تر، ممکن است عدد موجود در قسمت سمت راست صفحه را نصفه ببینید و به صورت کامل نمایش داده نشود. اما با ضربه زدن بر روی عدد، تمام کد به صورت کامل نمایش داده خواهد شد.

 

هنگامی که اعداد را پیدا کردید، آن ها را برای استفاده های آینده یادداشت کنید و در جای امنی نگه دارید. بهتر است که از آن صفحه عکس بگیرید و برای دستگاه دیگری ارسال کنید تا در صورت آسیب دیدن یا گم شدن دستگاه خود، بتوانید از آن کد استفاده کنید.

منبع: HOWTOGEEKبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *