هشدار آتش سوزی جنگلی به کمک لانه پرنده هوشمند

یک زوج جوان مادریدی که خودشان را زوجی خلاق معرفی می کنند، ایده ای غیر معمول اما جالب ارائه داده اند.

به گزارش کلیک، تقریبا 40 درصد از جنگل های شمال استرالیا در سال 2015 در آتش سوخت. در طول 40 سال اخیر روش های پیشگیری از آتش سوزی تغییر نکرده اند و هنگامی که آتش سوزی رخ می دهد، رسیدن به موقع و مهار آن مشکل است. اگر این شرایط ادامه بیابد تا 15 سال آینده تقریبا تمام جنگل های شمال استرالیا و حتی برخی گونه های جانوری بومی از بین خواهد رفت.
2
به همین علت این زوج اهل مادرید به فکر توسعه این لانه پرنده هوشمند افتادند. درون این لانه چوبی (که البته از مواد بازیافتی تهیه شده است) یک ردیاب دود خورشیدی مبتنی بر آردوینو بوده و یک تلفن در آن قرار دارد تا بتواند سریعا ایستگاه های آتش نشانی را از آتش سوزی مطلع کند.
3
این پروژه توسط Generali که یک شرکت بزرگ بیمه است انجام شده است. این شرکت به برنامه خود برای محافظت از محیط زیست به روشی پایا و خلاقانه پایبند است.
4
در حال حاضر این محصول بصورت نمونه تولید شده است تا بعدا به تولید انبوه برسد. بازار بزرگی برای این محصول دیده می شود اما نه فقط برای درختان؛ افرادی که دارای خانه های جنگلی دور از شهر یا خانه های کوچک هستند می توانند از این هشدار دهنده آتش سوزی وایرلس که با انرژی خورشیدی کار می کند استفاده کنند. این محصول زیبا و پر فایده است.
منبع:treehuggerبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *