پیشنهاد روش جدید تایید هویت با اثرانگشت به اپل

اوکتا که یک استارت آپ مدیریتی در حوزه اعتبارسنجی در سان فرانسیسکو محسوب می شود، روز دوشنبه آپدیت هایی را برای محصولاتش معرفی کرد که با هدف بهبود امنیت دستگاه های موبایل به بازار عرضه شده اند.

به گزارش کلیک، اوکتا این موضوع را که محصول جدید اعتبارسنجی شرکت در حال حاضر می تواند از شناسه های لمسی مثل اثر انگشت برای تایید هویت افراد استفاده نماید، تایید کرد. این موضوع بدان معنا است که کاربرانی که قبلا با ارسال یک پیغام به آیفون خود تایید هویت می شدند و اجازه ورود پیدا میکردند، حال می توانند با شیوه ای جدید تنها با اثر انگشت خود وارد آیفون شوند. این یک روش سطح بالا در قابلیت های تایید هویت افراد در شرکت اوکتا محسوب می شود که برای سازمان هایی که می خواهند لاگین کردن را بدون ناراحت کردن کاربران شان همچنان حفظ کنند، مناسب است. این شرکت به تازگی پیشنهاد خود مبنی بر استفاده اپل از این تکنولوژی به اپل ارائه کرده است.

برای اپلیکیشن های وب که نیاز به نام کاربری و رمز عبور دارند، کاربران آیفون و آیپد می توانند از مزایای افزونه های جدید مرورگرها که به آن ها اجازه ورود به اپلیکیشن های وب مرورگر سافاری را بدون نیاز به حفظ کردن رمز و نام کاربری را می دهد، استفاده کنند.
این روش بسیار شبیه افزونه هایی مثل LastPass یا 1password که رمز و نام کاربری را به طور خودکار پر می کنند است. وقتی کاربری بر روی صفحه لاگینی کلیک میکند که نیاز به رمز و نام کاربری دارد، می تواند یه صفحه به اشتراک گذاشته شده مرورگر سافاری را باز کند و بر روی دکمه okta در ردیف دوم آیکون های موجود کلیک کند و سپس از سرویسی که نام کاربری و کلمه عبور را پر می کند، استفاده نماید.
سازمان ها و شرکت هایی که از سیستم مدیریت موبایل اوکتا استفاده می کنند نیز می توانند اپلیکیشن های اختصاصی سازمان خود را در سرویس اوکتا در اپ استور بارگذاری نمایند و از کلیه خمات آن بهره ببرند. این تغییر برای شرکت هایی که اپلیکیشن اختصاصی در اختیار کاربرانشان قرار داده اند بسیار مفید خواهد بود و محبوبیت استفاده از آن روز به روز بیشتر می شود.

گاهی برخی رقبای اوکتا در فضای موبایل دست به ابتکاراتی می زنند اما این قابلیت کلیدی برای شرکت اوکتا یک مزیت رقابتی بزرگ در بازار رقابتی که غول های تکنولوژی مثل vmware,IBM,Microsoft وجود دارند، محسوب می شود.

منبع:techcrunchبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *