خداحافظی بیماران شیمی درمانی با ریزش مو با کمک کلاه Dignicap

یکی از صدمات روحی جدی شیمی درمانی برای برخی از بیماران مبتلا به سرطان، ریزش مو است. DigniCap، دستگاه جدیدی است که اخیرا توسط FDA تایید شده و می تواند به پیشگیری از ریزش مو و کاهش نگرانی بیماران کمک کند.

به گزارش کلیک، کلاه لاستیکی، متشکل از سیلیکون و نئوبرن است که توسط آزمایشگاه پزشکی سوئدی Dignitana ساخته شده و مشکل ریزش مو را در طی دوره درمان سرطان با سرد نگه داشتن پوست سر در طول شیمی درمانی حل می کند. به گفتة BreastCancer.org، دمای سرد حاصل از کلاه، جریان خون را در عروق خونی زیر پوست کاهش می دهد. این امر میزان داروی شیمی درمانی که به فولیکول های مو می رسد را کاهش داده و از ریزش مو می کاهد.

در حال حاضر، انواع مختلفی از این کلاه سرد موجود است، بسیاری آنها در فریزر سرد شده سپس در حدود 30 دقیقه استفاده می شوند و بعد از آن با یک کلاه سرد تازه جایگزین می شوند. DigniCap با اتصال به یک واحد خنک کنندة جداگانه که کلاه را در دمای مناسب نگه می دارد، به هیچ تغییری نیاز ندارد. سازمان FDA این وسیله را در تاریخ 8 دسامبر 2015 مورد تایید قرار داد و در حال حاضر در دسترس بیماران مبتلا به سرطان است.

بتانی هورنتاد، مشاور  Dignitana و دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو به ABC7 گفت: “هدف از همان ابتدا این بود که این وسیله تا جایی که برای اکثر مردم ممکن است در دسترس قرار گیرد.”

قیمت این فناوری بین 1500  و 3000  دلار بسته به نیازهای درمانی بوده که تحت پوشش بسیاری از خدمات بیمه نیست و این امر آن را برای برخی افراد دور از دسترس کرده است.

برای حل این مشکل، diPietro Todd، یک زنجیره سالن در منطقه خلیج سان فرانسیسکو، متعهد شده که بخشی از فروش خرده فروشی را برای یک صندوق کلاه سرد برای زنانی که نمی توانند تحت درمان قرار گیرند، تقبل کند. طراح حرفه ای و صاحب اصلی سالن اندرو تاد به ABC 7 گفت: “ما نمی خواهیم که این مسئله وجود داشته باشد که تنها افراد ثروتمند می توانند موهای خود را حفظ کنند. ما می خواهیم همه بتوانند موهایشان را نگه دارند.”

این فقط یک مسئله زیبایی نیست. ربکا یارنولد، یکی از افرادی است که از سرطان سینه جان سالم به در برد، او از یک کلاه سرد در نبرد چهارساله با سرطان استفاده کرد، او گفت: این دستگاه نه تنها اضطراب او را در طول شیمی درمانی کاهش داد، بلکه کمک کرد تا پسر جوانش نگران نباشد.

یارنولد به ABC7 گفت: “من می توانستم به جشن بروم، چون موهایم را داشتم، این پسرم را نمی ترساند.

منبع: medicaldailyبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *