حل مشکل استفاده از تلفن همراه حین رانندگی

|
۲ دیدگاه

استفاده از تلفن‌های هوشمند و اتصال به اینترنت برای موارد مختلف توسط رانندگان که این روزها بسیار شایع شده است، خطر جدی برای امنیت جاده‌ها محسوب می‌شود.

به گزارش کلیک، یک کارشناس ایمنی ترافیک در همین زمینه اظهار داشت برخی رانندگان پیش از این از تلفن همراه برای تماس استفاده می‌کردند اما اکنون در حال چت، تماس ویدئویی و تماشای ویدئو هستند که حواس آنان را پرت کرده و جان خود و دیگران را به‌خطر می‌اندازند.

یک راننده در این زمینه معتقد است گرچه اداره ترافیک و وزارت کشور کمپین‌های بسیاری برای آموزش افراد راه‌اندازی کرده‌اند که از تلفن همراه در حین رانندگی استفاده نکنند اما چندان موفقیت نبوده‌اند.

یک سفر در جاده‌های دوحه در ساعات اوج ترافیک نشان داد تعدا رانندگانی که از تلفن همراه استفاده می‌کنند بسیار زیاد هستند. همین طور مشاهده شد بسیاری از آنان به‌جای تماس تلفنی در حال استفاده از اینترنت بودند.

همچنین این افراد در حالی که با استفاده از تلفن خود مشغول وب‌گردی بودند، بسیار خطرناک در خطوط جاده‌ها حرکت می‌کردند بدون اینکه به دیگر رانندگان اهمیت بدهند.

استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی یکی از عوامل مهم تصادف برشمرده شده است و افزایش دسترسی به اینترنت آن‌را خطرناک‌تر کرده است. این مساله تبدیل به یک امر رایج در بین هردو جنس شده است.

یک مقام ارشد گفت: “رانندگان زیادی به استفاده از تلفن همراه اعتیاد پیدا کرده‌اند و به قانون اهمیتی نمی‌دهند و جان خود و دیگران را به‌خطر می‌اندازند. یک وسیله جدید با نام Textalyser  برای چک کردن استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی ساخته شده است و به‌زودی وارد بازار خواهد شد.”

این گجت قادر است در هنگام رخ دادن یک تصادف به پلیس کمک کند. این دستگاه تلفن همراه راننده را اسکن کرده و تشخیص می‌دهد آیا راننده هنگام تصادف در حال استفاده از تلفن همراه بوده یا خیر.

Textalyser به مقامات کمک خواهد کرد که در موارد مختلف بتوانند مقصر را پیدا کنند، مخصوصا زمانی که به دلایل امنیتی امکان باز کردن تلفن و چک کردن لیست تماس فرد وجود نداشته باشد.

اغلب تلفن‌های همراه توسط کلمه عبور محافظت می‌شوند و دسترسی به آن‌ها راحت نیست. اما دستگاه جدید می‌تواند بدون شکست حریم افراد به پلیس کمک کرده و داده‌های لازم در مورد تلفن همراه را به‌دست آورد.

این مقام ارشد با استناد به تجربیات خود گفت در هنگام حرکت در جاده‌های دوحه اگر یک خودرو بی‌پروا و یا به‌طرز غیر منتظره‌ای آرام حرکت می‌کند، در اغلب موارد راننده مشغول استفاده از تلفن همراه است.

منبع: gulf-times

0 پسندیده شده
مهرنوش چمنی
از این نویسنده

۲ دیدگاه

توسط: حسین

باید سیستمی طراحی شود که در هنگام رانندگی فقط اعلان دریافت شود وبرای خواندن یا پاسخ دادن سه دقیقه بعد در صورت توقف خودرو امکان تماس برقرار باشد همینطور بالعکس٫

توسط: جواد

من مشکل اساسی با نام این مقاله دارم. لطفا در انتخاب نام ها بیشتر دقت کنید. حل مشکل استفاده از تلفن همراه با معرفی تکس الایزر زیاد به هم مربوط نیستن

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.