کاربران قدیمی اپل تا چه زمانی باید صبر کنند؟

حتی با وجود این که اپل IOS 9.3.1 را ارائه کرد و در حال انتشار ۹٫۳٫۲ است، می توانیم بگوییم بسیاری از مردم همچنان IOS 9.2.1 را دارند. بسیاری از این افراد به عملکرد دستگاه شان عادت کرده اند و نمی خواهند با تغییرات جدیدی مواجه شوند.

به گزارش کلیک، اما خیلی از آن ها هم به این امید از نسخه قدیمی استفاده می کنند که IOS 9.2.1 خیلی زود عرضه شود.
متاسفانه به نظر می رسد ابزار آزاد سازی (نشر) جدید خیلی مناسب نباشد، به خصوص اگر با روش های آزاد سازی قبلی مقایسه کنیم. هکرها ابزار آزاد سازی برای IOS 9.1 را در ماه مارس منتشر کردند، یعنی پنج ماه بعد از انتشار نسخه و سه ماه بعد از توقف اپل در ارائه سیستم عاملش (یعنی آن هایی که تا نسخه قبلی ارتقا داده اند دیگر نمی توانند به IOS 9.1 بازگردند).

بعضی ها فکر می کنند این جا به جایی بی فایده است و با در نظر گرفتن این که بیشتر کسانی که اپل دارند از قبل سیستم عاملشان را تا ۹٫۲ و بالاتر ارتقا داده اند و دیگر نمی توانند از ابزار آزاد سازی استفاده کنند. در این میان بقیه در انتظار انتشار IOS 9.1 هستند تا از نسخه قبلی بهتر باشد؛ اگرچه تعدادی از مردم می توانند از استفاده از این ابزار لذت ببرند. گروه آزاد سازی حداقل ثابت کردند که می توانند همچنان حالت دفاعی اپل را بشکنند.

از این رو اگر ابزار آزاد سازی IOS 9.1 را به عنوان نمونه انتخاب کنیم، ممکن است چندین ماه زمان ببرد تا انتشار IOS 9.2.1 را ببینیم. این نسخه ممکن است زمانی انتشار یابد که دیگر دیر شده باشد. اپل ارائه سیستم عامل خود را در ماه آوریل متوقف کرد، در نتیجه کسانی که سیستم شان را تا IOS 9.3 یا ۹٫۱ ارتقا دادند دیگر نمی توانند تا IOS 9.2.1 پایین بیاورند.

این بدین معنا نیست که نمی توانند IOS 9.2.1 را آزاد کنند. هکرهای آزاد مانند لوکا تودسکو تایید کرده اند که می توان به این سیستم عامل راه یافت. متاسفانه این هکرها اطلاعات شان را افشا نمی کنند و صاحبان آیفون، آی پد و آیپاد چاره ای جز انتظار برای افشای ابزار توسط گروه آزاد سازی ندارند.
اگر اپل تان هم چنان بر اساس IOS 9.2.1 است، دو گزینه پیش رو دارید: منتظر بمانید تا ابزار آزاد سازی IOS 9.2.1 منتشر شوند یا تا زمانی که ابزار آزاد سازی IOS 9.2 یا ۹٫۳ ارائه شوند، اپل خود را به جدیدترین سیستم عامل ارتقا دهید. اگر قبلا به IOS 9.3 یا ۹٫۱ ارتقا دادید، بهترین کار این است که منتظر ارائه این سیستم عامل بمانید.

منبع: neurogadgetبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *