تغییر سریع پروفایل‌های کاربری مرورگر کروم با کلیدهای میان بر

کروم، قابلیت ایجاد چندین پروفایل مرورگر را برای کاربران به سادگی فراهم نموده است . کلید های میان بر به کاربران امکان تغییر سریع پروفایل های متفاوت را بر روی یک مرورگر می دهد.

کلیک – پروفایل های متعدد به کاربران این امکان را می دهد که بدون تبادل داده های ذخیره شده و یا ایجاد مشکل در روند کار نرم افزار، از یک مرورگر برای اشخاص متعدد استفاده کنند. علاوه بر آن، شما می توانید پروفایل های مختص کار و یا خانه تشکیل دهید تا از عدم تلاقی این دو با هم اطمینان حاصل نمایید.

معمولا چالشی که پروفایل های متعدد برای کاربران دارد، زمان بر بودن انجام عملیات مرتبط با آنها است. شما مجبورید علاوه بر چندین کلیک، دو یا سه ثانیه زمان نیز صرف کنید تا پروفایل مورد نظر خود را تغییر دهید. در حالی که کلید های میان برِ از پیش تعیین شده ای برای انجام سریع آن وجود ندارد. در نتیجه شما می بایست فرآیندها ی رایج و استاندارد این گونه تغییر پروفایل را به کار گیرید. با وجود آن که ما قادر به تغییر چنین فرآیندی نیستیم، لیکن می توانیم به جای کلیک متعدد از کلید های میان برِ صفحه کلید استفاده نماییم. مطمئنا فشار دادن این کلید ها سریع تر است و شما دیگر نیازمند به استفاده از ماوس نخواهید بود.

این مطلب، شما را به چگونگی تغییر پروفایل کاربری، با استفاده از صفحه کلید در کروم آشنا ساخته و روش دیگری برای دسترسی هرچه سریع تر به پروفایل مطلوب را بیان می نماید.

استفاده از کلید های میان بر برای تغییر پروفایل های کاربری در کروم

در ابتدا باید به گزینه ای که پروفایل های کروم را تعویض می کند دسترسی پیدا کنیم. کلید میان بر مورد نظر ” Ctrl + Shift + M ” می باشد. تنها کافی است کلید های ” Ctrl + Shift + M ” را در هر آرشیو ویندوز در کروم فشار دهید تا تعویض کننده پروفایل از گوشه بالای سمت راست به پایین بیاید. در اینجا کلید ” پایین ” را یک بار فشار دهید تا گزینه ” تغییر شخص” فعال و روشن شده، سپس کلید ورود را بزنید.

Switch-Chrome-User-Switch-Person

پنجره ای جدید باز می شود و شما می توانید همه پروفایل های کروم را در آن ببینید. از کلید های راست و چپ برای مرور کردن و دیدن پروفایل ها استفاده کنید و برای باز کردن پروفایل مورد نظر کلید ورود را فشار دهید. پروفایل انتخاب شده باید هم اکنون در پنجره جدیدی باز شود.

Switch-Chrome-User-Select-Profile

Switch-Chrome-User-Profile-Switched

چنین اقداماتی ممکن است همچنان طولانی به نظر برسد ولی در هر حال ساده تر و قابل اطمینان تر از کلیک کردن های متوالی است. پس از چندین بار انجام چنین فرآیندی، شما به راحتی قادر به انجام آن خواهید بود و می توانید پروفایل های کاربری خود را به آسانی تعویض نمایید.

برای پروفایل‌های دلخواهتان نواروظیفه کلیدهای میان بر بسازید

شما همچنین می توانید در نوار وظیفه، آیکون دسترسی سریع برای هر کدام از پروفایل های کاربری کروم تشکیل داده و تنها با یک بار کلیک به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید. علاوه بر آن از کلیدهای میان بر صفحه کلید نیز میتوانید استفاده کنید. البته این موضوع به تنظیمات مقدماتی و فضای خالی در نوار وظیفه ویندوز احتیاج خواهد داشت، ولی همچنان این کار به مراتب سریعتر و آسانتر می باشد.

بدین منظور، ابتدا پروفایل مورد نظر خود را که می خواهید به نوار وظیفه متصل شود پیدا کنید. سپس با کلیک روی منوی اصلی و انتخاب ” تنظیمات ”  به تنظیمات کروم بروید.

Switch-Chrome-User-Chrome-Settings

در قسمت تنظیمات شما می توانید همه پروفایل های خود را زیر عنوان ” اشخاص”  پیدا نمایید. در اینجا بر روی پروفایل خود (کلمه ” current ” در کنار آن نوشته شده ) کلیک کرده و سپس بر روی ” ویرایش ” در زیر آن دوباره کلیک کنید. با کلیک بر روی دکمه ” اضافه کردن کلید های میان بر دسکتاپ ” در حالی که ویرایش می کنید، یک آیکون میان بر دسکتاپ اضافه خواهد شد.

Switch-Chrome-User-Profile

Switch-Chrome-User-Add-desktop-shortcut

شما هم چنان می توانید از طریق دسکتاپ به پروفایل مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید، ولی قرار دادن آن بر روی نوار وظیفه برای دسترسی سریع تر خواهد بود. برای این کار کافی است که آیکون پروفایل کروم را در نوار وظیفه کشیده و رها کنید تا به آن اضافه شود. سپس تنها با کلیک بر روی آن و یا فشار دادن کلید های ” ویندوز + Number Key ” می‌توانید به آن دسترسی پیدا کنید. در اینجا ” شماره کلید ” موقعیت شماره آیکون پروفایل کروم در نوار وظیفه می باشد. در مثال ما (تصویری که مشاهده می‌کنید)، در موقعیت دوم قرار داده شده است در نتیجه ما باید ” ویندوز + ۲ ” را فشار دهیم.

Switch-Chrome-User-pin-to-taskbar

Switch-Chrome-User-pinned-to-taskbar

سخن آخر

شما می‌‌توانید از هر دو روش برای تغییر پروفایل کاربری کروم مطلوب خود استفاده کنید. روش دوم در مقایسه با روش نخست به مراتب سریعتر است، ولی اگر تمایلی به آیکون‌های دسکتاپ ندارید، روش اول همچنان به اندازه کافی سریع می‌باشد. اگر هر روش سریعتر دیگری برای تغییر پروفایل کروم می‌شناسید حتما با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

منبع: maketecheasierبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *