اینترنت نسل چهار به روستاها رسید

|
۰ دیدگاه

اینترنت پرسرعت برپایه فناوری ال تی ای به ۱۵ هزار روستا در هفته آینده واگذار خواهد شد.

به گزارش کلیک، حسن رضوانی گفت: با اجرای این طرح، دسترسی روستاییان به تکنولوژی های روز از مشترکان شهری، پیشی خواهد گرفت.
وی بیان کرد: طرح خدمات الزامی عمومی مخابراتی (USO)، مشمول مناطقی می شود که اپراتورهای ارتباطی تمایلی به سرمایه گذاری شبکه ای در آنجا ندارند. بر این اساس، سرمایه گذاری در این مناطق کمتر برخوردار و دورافتاده، براساس مناقصه به متقاضیان واگذار می شود.
مسئول راهبری طرح خدمات الزامی عمومی (USO) در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، افزود: این طرح در دهه فجر سال ۹۴ و براساس مناقصه ۳۰۰ میلیارد تومانی به اپراتور های ‌وب واگذار شد که این اپراتور با شبکه سازی در مناطق روستایی، امکان واگذاری اینترنت پرسرعت مبتنی بر فناوری LTE را فراهم کرد.
رضوانی ادامه داد: در این فاز سیم کارت های نسل چهارم موبایل و مودم اینترنت پرسرعت به روستاییان واگذار می شود. براساس ثبت نام انجام شده، تاکنون ۷ هزار و ۵۰۰ نفر برای دریافت سیم کارت و مودم در این روستاها اعلام آمادگی کرده اند که سرویس دهی را از هفته آینده آغاز می کنیم.
وی تاکید کرد: در این طرح درنظر داریم که سرویس ارزان قیمت تری را به مشترکان روستایی نسبت به شهرنشینان ارائه کنیم، قیمت سیم کارت نسل چهارم برای روستاییان ۱۰ هزار تومان درنظر گرفته شده و قیمت مودم نیز در دو نوع حدود ۱۵۰ و ۱۹۹ هزار تومانی خواهد بود که درنظر داریم هزینه مودم اینترنت به صورت اقساطی از روستاییان دریافت شود.
او خاطرنشان کرد: البته الزامی به خرید مودم اینترنت نیست و مشترکان می توانند در صورت داشتن تلفن هوشمند، از خدمات نسل چهارم موبایل در روستاها بهره ببرند.
مسئول راهبری طرح خدمات اجباری مخابراتی اعلام کرد: در فاز بعدی اجرای این طرح، به زودی مناقصه ارتباط رسانی به ۱۷ هزار روستا در دستور کار قرار دارد که سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومانی برای آن برآورد شده است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.