موسس حساب پس انداز آنلاین به ۲۰ سال زندان محکوم شد

قبل از به وجود آمدن سیستم پول مجازی بیت کوین، پس انداز آزاد وجود داشت و موسس آن به ۲۰ سال حبس محکوم شد.
به گزارش کلیک، آرتور بودووسکی، ۴۲ ساله، در کاستاریکا تجارت مالی آنلاین به نام پس انداز آزاد را تاسیس کرد. دولت آمریکا ادعا کرد این قضیه یک پول شویی بسیار عظیم ۶ میلیارد دلاری بود.
روز جمعه قاضی ایالات متحده، دنیس ال کت، وی را محکوم به ۲۰ سال حبس در زندان فدرال کرد. قاضی گفت طبق اعلام دادگستری بودووسکی اظهار “پشیمانی” نکرده است.
از ۲۰۱۶ به مدت هفت سال همه می توانند از وب سایت پس انداز آزاد برای انتقال وجه استفاده کنند. تمام اطلاعاتی که سایت می خواهد شامل اسم شخص، آدرس ایمیل و تاریخ تولد است. به طور معمول بانک برای جلوگیری از سرمایه گذاری های خلاف از شاخص های محکم تری استفاده می کند.
اما طبق بیانات نماینده فدرال این دقیقا همان چیزی است که پس انداز آزاد به آن تبدیل شد. در واقع انبار پولی شد برای جاعلان هویت و سوداگران کارت های اعتباری.
طبق بیانات هیئت ژوری پس انداز آزاد بیش از یک میلیون مشتری در سطح جهان داشت، که ۲۰۰ هزار نفرشان از آمریکا بودند. سالانه ۱۲ میلیون معاملات مالی در آن انجام می شد.
پس انداز آزاد از آن جایی که کار بسیار عظیم آن بدون کوچکترین اشتباهی در حال انجام بود، نظر دولت آمریکا را به خودش جلب کرد. مجریان قانون در پست ۹/۱۱ جهانی مشتاق بودند تا پیگیر همه چیز باشند که مبادا نتیجه اش سرمایه گذاری های تروریستی شود.
به همین دلیل بود که دولت آمریکا از قانون وطن دوستی استفاده کرد و پیگیر این جریان شد.خزانه داری آمریکا این را یک سازمان پول شویی دانست و از سیستم مالی آمریکایی جدایش کرد.
در ۲۰۱۳ بازرسان آمریکایی وب سایت را در اختیار گرفتند و منحل کردند. در ۲۰۱۴ بودووسکی و چند تن از همکارانش در اسپانیا دستگیر شدند. سپس بودووسکی برای محاکمه به جرم پول شویی و حواله های مالی غیرمجاز به آمریکا فرستاده شد.
در ژانویه بودووسکی به خاطر پول شویی و جابه جایی مخفیانه حداقل ۱۲۲ میلیون دلار گناهکار شناخته شد.
ژنرال لزلی ار.کالد ول، دستیار وکیل، در یک بیانیه ای گفت: “حکم صادره نشان می دهد که پول شویی مجازی هم چنان پولشویی است و جرم آنلاین هم چنان جرم تلقی می شود.”
وکیل مدافع بودووسکی به درخواست CNNMoney برای پاسخگویی به سوالات پاسخ نداد.
بودووسکی به همراه دستیارش، ولادیمیر کاتس از بروکلین، قبلا هم برای تبادلات مالی دیجیتالی مشابه به نام “گلدایج” دستگیر شدند. طبق بیانات دولت آمریکا جفت شان بعد از دستگیری برای فرار از قانون آمریکا به کاستاریکا رفتند. بودووسکی حتی منکر شهروندی اش شد.
پریت بهارارا وکیل مدافع منهتن در بیاناتش گفت: “بودووسکی علی رغم همه تلاش هایش برای فرار و انجام کارهایش در کشوری دیگر و انکار کردن شهروندی خود، اکنون به علت تخطی بی شرمانه از قوانین جنایی ایالات متحده دستگیر شده است.

منبع: cnnبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *