آیفون‌های ۲۰۱۶ اپل به اسمارت کانکتور مجهز نمی‌شوند!

ظاهرا اپل قصد ندارد که از اسمارت کانکتور در آیفون‌های آینده‌اش استفاده کند و خبرهای منتشر شده در این رابطه صحت ندارند.

اپل سال گذشته برای نخستین بار آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی (۱۲٫۹inch iPad Pro) خود را به قابلیتی اختصاصی با نام “Smart Connector” یا همان “اسمارت کانکتور” به معنای “کانکتور هوشمند” تجهیز کرد. پس از آن، این قابلیت در آیپد پرو ۹٫۷ اینچی (iPad Pro 9.7inch) این کمپانی نیز ارائه شد. اما اسمارت کانکتور چیست و چه قابلیت‌هایی دارد؟

اسمارت کانکتوری که اپل طراحی کرده در واقع یک رویکرد جدید به منظور اتصال ابزارهای جانبی به دستگاه‌های مجهز به آن را فراهم می‌آورد. به موجب وجود اسمارت کانکتور، ابزارهایی همچون صفحه کلید می‌توانند بدون نیاز به اتصال‌ سیم و یا حتی بلوتوث به دستگاه متصل شده و از انرژی باتری دستگاه اصلی به منظور فعالیت استفاده کنند.

۱

به گزارش کلیک، قابلیت اسمارت کانکتور تا کنون مختص سری تبلت‌های آیپد پرو اپل بوده و دو آیپدی که در بخش فوق به نام آن‌ها اشاره کردیم، در حال حاضر تنها محصولاتی هستند که از این ویژگی بهره می‌برند. اما در ماه مارس (March) سال ۲۰۱۶ تصویری از سوی برخی منابع خبری منتشر شد که مربوط به یک آیفون جدید برند اپل بود. در این تصویر به بهره‌مندی این آیفون از اسمارت کانکتور اشاره مستقیمی شده بود و کاملا مشخص بود که بدنه دستگاه از وجود این کانکتور هوشمند بهره می‌برد. منبع ارائه کننده این خبر اشاره کرده بود که اپل امسال از آیفونی جدید رونمایی می‌کند که از اسمارت کانکتور بهره‌مند بوده و لقب پرو (Pro) معرفی می‌شود! همچنین این منبع اشاره کرده بود که آیفون ۷ پرو مورد نظر به دوربین دوگانه برند iSight نیز مجهز می‌شود.

به طور کلی خبرهای مرتبط با بهره‌مند شدن آیفون‌های آینده اپل به اسمارت کانکتور طی چند وقت اخیر به شدت در رسانه‌های آنلاین مورد توجه واقع شده‌اند و پافشاری زیادی مبنی بر احتمال بهره‌مندی این آیفون‌ها از اسمارت کانکتور صورت می‌گیرد. اما ساعاتی پیش یک منبع قابل اعتماد صحت این خبرها را رد کرده و اعلام نمود که اپل به هیچ وجه قصد ندارد آیفون‌های آینده‌اش را به قابلیت اسمارت کانکتور مجهز سازد.

منبع مورد نظر سایت ژاپنی Macotakara محسوب می‌شود که پیش از این بارها و بارها صحت گفتار و ادعاهای خود را به اثبات رسانده است. این منبع عموما در قبال موضوعات این چنینی کمتر عکس‌العمل نشان می‌دهد اما چنانچه در رابطه با موضوع خاصی صحبت به میان آورد، احتمال به حقیقت پیوستن آن به مراتب زیاد است. بنا به گزارش این منبع، اپل به هیچ وجه قصد ندارد که هیچ یک از نسل‌های بعدی آیفون‌هایش را به قابلیت اسمارت کانکتور مجهز سازد. در واقع این قابلیت برای آیفون‌های اپل کاربردی نخواهند بود.

۲

در این میان به واقع مشخص نیست که اپل برای آیفون‌هایش جدیدش چه طرح و برنامه‌ریزی دارد. چندی پیش آقای تیم کوک اشاره کرد که آیفون ۷ به گونه‌ای طراحی می‌شود که کاربران علاقمند به دنیای تکنولوژی و گوشی‌های هوشمند بدون داشتن آن نمی‌توانند زندگی کنند! این تعبیر آقای کوک مسلما بی‌پایه و اساس محسوب نمی‌شود. مطمئنا اپل برای طراحی آیفون ۷ خود برنامه‌ریزی دقیقی داشته و احتمالا شاهد استفاده از سبک طراحی منحصر به فرد و نوآورانه‌ای در آیفون‌های بعدی اپل خواهیم بود. در این بین بهره‌مند کردن آیفون ۷ اپل از قابلیت‌های عملکردی جدید نیز می‌تواند منجر به افزایش جذابیت آن شود. همانطور که می‌دانید، متاسفانه مدت‌هاست که آیفون‌های اپل از نظر سبک طراحی روندی مشابه و یکنواخت را طی کرده‌اند. بنابراین شاید وقت آن رسیده که شاهد تحولات اساسی در سبک طراحی این سری از محصولات اپل باشیم.

در این میان برخی از کارشناسان نیز عقیده دارند که تولید آیفون SE اپل فشارهای موجود بر روی این شرکت به منظور ارائه نوآوری و تغییر سبک طراحی آیفون‌های جدیدش را بیشتر کرده است. همانطور که می‌دانید، اپل آیفون SE خود را با بدنه‌ آیفون ۵S روانه بازار کرده و به نوعی آیفون ۵S را از نظر سخت افزاری تقویت کرده و با نام آیفون SE به فروش می‌رساند. این موضوع از سوی بسیاری از افراد و کارشناسان مورد نقد واقع شد و مطمئنا این امر فشارهای موجود بر روی برند اپل به منظور ایجاد تغییر در سبک طراحی آیفون‌های آینده‌اش را افزایش می‌دهد. نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟ به نظر شما آیفون ۷ اپل چگونه می‌تواند توجه کاربران را به سمت و سوی خود جلب کند؟ به منظور درک بهتر این موضوع پیشنهاد می‌کنیم که مقاله با عنوان “آیفون ۷ اپل چگونه می‌تواند توجه کاربران را جلب کند؟” را مطالعه کنید.

منبع: ۹to5macبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *