فناوری لیزر یاری‌گر پلیس در بستن راه متخلفان

امروزه استفاده از فناوری لیزر که توسط پلیس‌های راهنمایی و رانندگی کاربرد دارد، بهبود یافته است و کسانی را که با سرعت غیرمجاز رانندگی می‌کنند، شناسایی خواهد کرد.

به گزارش کلیک، در طول تاریخ تنها دو بار فناوری توانست در اعمال قانون در رابطه با سرعت غیرمجاز انقلابی ایجاد کند. یک‌بار زمانی بود که  Teddy Roosevelt رئیس پلیس شهر نیویورک بود. او از دوچرخه‌هایی به نام Scorcher Squad استفاده کرد تا افرادی را که با سرعت بسیار زیاد با ارابه‌ها در شهر حرکت می‌کردند، متوقف و جریمه کند. بار دوم استفاده از محصولی به نام Lidar بود که به طور وسیعی توسط نیروهای پلیس مورد استفاده قرار گرفت. Lidar یک نوع رادار بود که توسط نیروهای پلیس استفاده می‌شد. طبق نظر کارشناسان، به نظر می‌رسد که صنعت و نیروهای پلیس در آستانه استفاده از سومین فناوری مهم در این زمینه هستند.

انقلابی که امروز با آن مواجه هستیم به شکل نرم‌افزاری است. البته هم Lidar و هم تفنگ‌های راداری برای اعمال قانون مفید هستند اما پلیس هنورز به صورتی دستی اطلاعات را ثبت می‌کند. در واقع در همان زمانی که این دو فناوری عرضه شده بودند نیز نیروهای پلیس به شیوه خود (به صورت دستی) اطلاعات را ثبت می‌کردند. به همین دلیل، فناوری‌های All Traffic Solutions و DragonEye  که موجب توسعه سیستم TraffiCloud Enforcement شدند، تمام سرویس‌های مدیریتی تحت وب All Traffic Solution’s TraffiCloud را با دستگاه‌های Dragoneye’s Lidar ترکیب می‌کنند. این همکاری باعث می‌شود تا دقت عمل سازمان‌ها افرایش پیدا کند و در زمان‌هایی که صرف امور اداری می‌شوند صرفه‌جویی گردد و  این زمان‌ها برای صدور جریمه برای افراد مختلف نیز کاهش یابد.

Ted Graef رئیس امور All Traffic Solutions به این موضوع اشاره کرد که: اعمال قانون نیاز به نرم‌افزار قدرتمندی دارد تا کارایی و تاثیر جریمه‌های رانندگی را افزایش دهد. به همین دلیل است که ما مشتاق هستیم تا سیستم TraffiCloud Enforcement Suite را ارائه کنیم. این سیستم در واقع ترکیبی از  اطلاعات دقیق‌تر و جزئی‌تر است که می‌توان به وسیله آن یادداشت‌ها، تصاویر و سایر اطلاعات بدست آمده از به یک وسیله نقیله را در آن به شکل جامع به ثبت رساند. در نتیجه این کار باعث بهبود وضعیت ترافیک جاده‌ای و امنیت بیشتر در مسیرها خواهد شد.

افرادی که از دستگاه Lidar مجهز به TraffiCloud استفاده می‌کنند، می‌توانند به سرعت به اطلاعات وسیله نقلیه مورد نظر از قبیل میزان سرعت، فاصله، مسیر و حتی زمان ثبت اطلاعات در TraffiCloud دست یابند. هم‌چنین آن‌ها می‌توانند یاددشت‌ها و تصاویر مورد نظر خود را به هر یک از رکوردهای ثبت شده اضافه کنند. این سیستم تاثیر اعمال قانون را با استفاده از اطلاعات ثبت شده بررسی و ارزیابی می‌کند. این اطلاعات می‌تواند شامل تعداد خلاف‌های ثبت شده، تعداد احضاریه‌های نوشته شده و بسیاری موارد دیگر باشد. هم‌چنین این سیستم اطلاعات آماری در اختیار افسران پلیس قرار می‌دهد. به عنوان مثال در بهار امسال چه تعداد خلاف بر اساس سرعت غیرمجاز انجام شده است.

در حالی که بهترین سخت‌افزار در این زمینه مانند Lidar می‌تواند به کاهش ترافیک کمک کند، بسیاری از سازمان‌ها هنوز به دنبال نرم‌افزار‌های مکملی می‌گردند تا در زمان کار ماموران خود در این زمینه صرفه‌جویی کنند. در نتیجه ماموران آن‌ها می‌توانند زمانی که به دفتر کار خود باز می‌گردند، کارایی و بهره‌وری بالاتری داشته باشند. با استفاده از TraffiCloud Enforcement Suite، تا قبل از این‌که ماموران پلیس به دفاتر خود برگردند تمام اطلاعات بارگذاری و تایید شده است و کاملا آماده است تا این افراد به محض برگشت به محل کار خود از آن‌ها استفاده کنند.

علاوه‌براین، افسران پلیس قادر خواهند بود به آسانی و تنها با یک کلیک به اطلاعاتی که برای دادگاه به آن نیاز دارند نیز دسترسی پیدا کنند. در واقع دیگری نیازی نیست تا افسران برای ثبت اطلاعات به زحمت بیافتند. TraffiCloud به افسران پلیس این امکان را می‌دهد تا گزارشات روزانه خود را ثبت کنند و اسناد مختلف را در برنامه ذخیره کنند. میزان دقت و جزئیاتی که توسط چنین نرم‌افزار‌هایی ارائه می‌شود بسیار مهم و ضروری است و می‌تواند باعث شود تا روند کاری در رابطه با احضاریه‌ها و جریمه‌هایی که صادر می‌شود بسیار سریع‌تر و شفاف‌تر باشد و حتی از لحاظ کمی نیز تعداد احضاریه‌ها کاهش یابد.

یکی دیگر از مزایای این سیستم برای سازمان‌ها استفاده از تجهیزاتی است که به TraffiCloud متصل هستند. مانند نمایشگرهای سرعت که به منظور جمع‌آوری اطلاعات ترافیکی در یک منطقه پر ترافیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. داشتن سرعت ۸۵ کیلومتر در ساعت در یک منطقه پر ترافیک می‌تواند باعث شود تا پلیس، راننده خودرو را به عنوان یک متخلف بشناسد که از قانون تخطی کرده است و باید جریمه شود.

Scott Patterson رئیس بخش فناوری DragonEye در این باره می‌گوید: ما بسیار خوشحال هستیم که با All Traffic Solutions برای تهیه سیستم جامع TraffiCloud Enforcement Suite همکاری می‌کنیم. او هم‌چنین اعتقاد دارد که این نوع جمع‌آوری و مدیریت اطلاعات به عنوان یک استاندارد برای سازمان‌های پلیسی در آینده نزدیک بدل خواهد شد.

Radar و Lidar ممکن است که هنوز در مناطقی که حداکثر سرعت خاصی را برای رانندگان در نظر گرفته‌اند دیده شود اما فناوری Cloud در حال ظهور است و در آینده نزدیک تمام دستگاه‌ها را تحت کنترل خود در خواهد آورد.

منبع: gsnmagazineبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *