کنترل کردن کیبورد گوگل یا یک دست در گوشی های اندروید

برای همه ما مواقعی پیش آمده است که یکی از دست هایمان مشغول بوده و نمی توانیم از آن برای کنترل گوشی و پیام های متنی استفاده کنیم و با افزایش سایز صفحات گوشی های اندرویدی نیز این مشکل در حال افزایش است. خبر خوب این است که از حالا کیبورد گوگل از قابلیت کنترل با یک دست یا One-Handed Mode پشتیبانی می کند.

کلیک – قابلیت One-Handed Mode همان کیبورد معمولی را کوچک کرده و به یک طرف از گوشی منتقل می کند. انجام این کار باعث می شود که تایپ کردن با یک دست به راحتی انجام شود. البته بهتر است بگوییم با استفاده از این قابلیت کنترل گوشی با یک انگشت شست انجام می شود، ولی چون قرار دادن این نام روی این قابلیت کمی احمقانه به نظر می رسد، کنترل گوشی با یک دست نام گذاری شده است.

اما در هر صورت این به خود شما بستگی دارد که به چه نحوی از این قابلیت جدید در نسخه جدید کیبورد گوگل استفاده کنید.

قبل از هر چیز شما می بایست نسخه ۵ کیبورد گوگل را روی دستگاه خود نصب کنید.  این نسخه به تازگی ارائه شده است و از آن جا که معمولا پلی استور به تدریج به روز رسانی ها را برای افراد نمایش می دهد، ممکن است تا به حال آن را دیده و یا ندیده باشید. اگر تا به حال به روز رسانی را از طریق پلی استور دریافت نکرده اید، می توانید به صورت مستقیم آن را از سایت  APK Mirror که امکان دانلود فایل های پلی استور را به صورت رایگان فراهم می کند، دریافت کنید. اگر از این طریق قصد دانلود اپلیکیشن را داشتید، باید بدانید که دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی وجود دارد و شما باید نسخه سازگار با گوشی خود را دریافت کنید.

پس از اینکه نسخه جدید کیبورد را روی گوشی نصب کردید، دکمه کاما (،) را برای یک مدت طولانی لمس کرده و سپس انگشت خود را به سمت آیکون سمت چپی بکشید (آیکونی که شبیه به یک انگشت روی یک مربع است). این کار برای کوچک کردن کیبورد انجام می شود.

۳۲۵x578xScreenshot_20160503-1137121.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.K_bWDwUH6E   ۳۲۵x578xScreenshot_20160505-100317.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.wvgRiDtaXF

در صورتی که شما از ورودی متنی Chrome استفاده کنید، انجام این کار بی فایده است و به جای علامت کاملا یک اسلش (ممیز) در این قسمت وجود دارد.

۳۲۵x220xScreenshot_20160505-100402.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.26WHp1URM0

پس از انجام این کار کیبورد کوچک شده و به گوشه ای از صحه منتقل می شود. برای عوض کردن ناحیه کیبورد کافیست فلش را فشار دهید. برای بزرگ کردن مجدد آن نیز آیکون بزرگنمایی را لمس کنید.

۳۲۵x578xScreenshot_20160505-100324.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.znO8SVB_KK

منبع: howtogeekبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *