کمپانی “Riversimple” از دو مدل جدید و کانسپت خودروهای هیدروژنی خود رونمایی کرد

در نمایشگاه موتور شو لندن، کمپانی “Riversimple” با رونمایی از دو طرح جدید ماشین های هیدروژنی خود، پتانسیل و قدرت خود را در امر تولید ماشین های با سوخت هیدروژن بخوبی نشان داد و مخاطبان زیادی را مجذوب خود کرد.

هنگامی که مدل و نمونه اولیه “Rasa” هیدروژنی در سال جاری منتشر شد، استایل و نمای ظاهری غیر متعارف آن سبب شد که بعضی از مردم خواستار این مدل شوند و بیشتر بمنظور امتحان کردن یک مدل جدید این خودروی کوچک را انتخاب کردند. در نمایشگاه موتور شو لندن که در هفته اخیر برگزار گردید (هفته ی اول ماه می ۲۰۱۶) کمپانی “Riversimple” با رونمایی از دو مدل جدید و کانسپت خودروهای هیدروژنی خود (یک مدل سدان و چهار در و یک مدل سبکتر و ارزانتر که هردو مدل شاسی و جعبه دنده ی مشابهی دارند) پتانسیل و توانایی خود را در این صنعت اتومبیل های هیدروژنی بخوبی نمایان کرد و خوش درخشید.

riversimple-rasa-19

مدل اصلی “Rasa” در ردیف محصولات و تکنولوژی های روز و تازه طراحی شده قرار گرفت تا در معرض دید سرمایه داران، سرمایه گذاران و همچنین افراد متخصص قرار بگیرد. ظهور کنسرسیوم “SWARM” (یک وسیله نقلیه چهارچرخ کوچک و سلول سوختی یه منظور رفت و آمد شهری و منطقه ای کوچک) که با هدف گسترش و توزیع خودروهای هیدروژنی در سراسر اروپا صورت گرفت. مخترعین “Rasa” به شدت اصرار داشتند که کمپانی آن ها و دیگر کمپانی هایی که بر این اساس کار و یا خودرو تولید می کنند در آینده به صورت وسیع و بسیار گسترده تری از این تکنولوژی ها توسط مردم و صنعت استفاده خواهد شد و یکی از تکنولوژی های رایج و بسیار محبوب آینده، ماشین هایی با زیرساخت های هیدروژنی خواهند بود.

riversimple-rasa-16

در این دوره بیست ساله که صرف تحقیق و تفحص حول این پروژه انجام شد، این نوآوری و دستاورد جدید هزاران فرصت شغلی و شاخه های جدید علمی و کاری بوجود خواهد آورد. کسب و کار پیوسته و دایره وار این کمپانی از انعطاف و سودآوری کافی برخوردار است و همچنین توانایی عوض کردن شرایط پویا و فعال بازار را در این موقعیت رقابتی و بحرانی خواهد داشت “هوگو اسپاورز (موسس Riversimple)”.

riversimple-rasa-12

در رقابت هایی که در طول پروژه بمنظور تکمیل و تکامل طراحی ساده و هاچ بک از مدل اصلی این ماشین صورت گرفت، دو طراحی جدید و ابتدایی ارائه شد که ممکن است در آینده به طراحی های نهایی و مدل های گسترش یافته ی دیگر این ماشین تبدیل شوند، و در طراحی های جدید ممکن است قسمت عقبی ماشین در مقایسه با مدل اصلی در تضاد باشد، مدل های معمول چهار در و یک مدل ون شهری و ارزان قیمت.

درهای جدید و جالب “Rasa” که به سمت بالا باز می شوند (طراح درهای ماشین (کریس ریتز) آن ها را “بال های پروانه” نامیده است) حالت آیرودینامیکی بسیار مطلوبی به ماشین داده است به طوری که از نظر آیرودینامیکی و طراحی به قدرت پورشه و آئودی ظاهر شده است.

riversimple-rasa-3

مدل ون این ماشین طوری به نظر میاید که مستقیم از فیلم “Blade Runner” (فیلم علمی تخیلی محصول دهه ۸۰) پا به جهان حاضر گذاشته و با خط ها و زوایای طراحی شده ی منحصر بفرد خود، یک نمای بسیار زیبا و عملکردی مناسب را به ماشین بخشیده، هرچند که قسمت عقبی ماشین هم باید توانایی های زیادی از نظر حمل بار، جای سرنشینان و سایر ویژگی ها داشته باشد.

پروژه ی “Rasa” اساسا توسط ۴ میلیون یورو به پایان رسید. ۲ میلیون یورو از مقامات استان ولز (استانی در بریتانیا) و ۲ میلیون یورو دیگر که توسط اتحادیه اروپا به این پروژه اعطا شده بود. در حال حاضر کمپانی “Riversimple” بدنبال سرمایه گذاران جدید برای پشتیبانی مالی این پروژه بمنظور طراحی مدل های جدید و کاربردی برای استفاده و گسترش آن است. در حال حاضر هیچ جزئیاتی از ماشین این کمپانی در دسترس نیست ولی اطلاعات سرمایه گذارن در لینکی که در وبسایت کمپانی قرار دارد در دسترس است.

riversimple-rasa-15

در سال جاری، کمپانی “Riversimple” قرار است که ۲۰ عدد از این ماشین را در طول ۱۲ ماه به مرحله پیش تولید برساند و تولید انبوه این محصول و آماده ی عرضه شدن آن به بازار در سال ۲۰۱۸ صورت خواهد گرفت.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *