توقف ussd از ابتدای مهر ماه سال جاری

|
۱ دیدگاه

از اوایل مهر ۱۳۹۵، استفاده از بستر فعلی ussd انجام تراکنش های بانکی متوقف خواهد شد.

به گزارش کلیک، بانک مرکزی اوائل اردیبهشت ماه سال جاری، بخشنامه ای صادر کرد که توسط شاپرک به شرکت های psp ابلاغ شده است. در این بخشنامه آمده است: از تاریخ اول مهر ماه سال ۱۳۹۵ استفاده از بستر فعلی ussd برای انجام تراکنش های بانکی ممنوع شده و شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت صرفا مجاز به پذیرش و پردازش تراکنش های بانکی از روش های جایگزین و ایمن خواهند بود.

ظواهر امر نشان می دهد از اول مهرماه به بعد کاربران در صورت تمایل به استفاده از کانال ussd باید برای هر حساب خود به بانک مراجعه کرده و پس از اتصال شماره تلفن همراه به حساب و دریافت رمز یا همان توکن، رمز دریافتی را به شرکت پی اس پی اعلام کنند. شرکت پی اس پی هم برای انجام هر تراکنش رمزی را با پیامک برای کاربر ارسال می کند و کاربر تنها با استفاده از همان رمز می تواند برای یک کارت بانکی و با یک شماره تلفن همراه از خدمات ussd استفاده کند. به این ترتیب کاربران برای هر کدام از کارتهای بانکی خود و هر کدام از شماره های تلفن همراه باید تمامی این مراحل را به صورت مجزا انجام دهند.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

یک دیدگاه

توسط: علی

با سلام با این وصف هر فرد یا باید از یک حساب بانکی انحصارأ استفاده نماید و همان حساب هم به فقط یک سیم کارت متصل باشد بدیهی است دیگر با وارد کردن کد ussd از دیگر سیم کارت ها نمی توان عملیات بانکی انجام داد . انطوری هم کنترل تراکنش ها میسر می باشد و هم امکان سوء استفاده احتمالی به صفر می رسد فقط باید به شدت مواظب گوشی ، سیم کارت و احتمالا رمز دوم خود باشید هر چند که در این سرویس دیگر رمز از طرف psp تولید و به سیم کارت ارسال می شود که کاربر از آن برای انجام عملیات بانکی مورد نظر استفاده می کند . و این نکته اخیر جزء ضعف این سبک کار خواهد بود . سرقت گوشی از این به بعد مخاطرات بیشتر از لو روفتن اطلاعات شخصی دارد خرید از درگاه های الکترونیک با این سرویس نیز می شود از مخاطرات آن !!!

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.