میزان مکالمات خارجی ایرانیان مشخص شد

|
۰ دیدگاه

گسترش روز افزون استفاده از نرم افزارهای اینترنتی تماس و مکالمه باعث کاهش چشمگیر استفاده از تلفن ثابت و موبایل برای مکالمات خارجی شده است.

به گزارش کلیک، از آنجایی که تعرفه مکالمات خارجی بالاست و امکان دارد افراد زیادی با استفاده از نرم افزارهای تماس اینترنتی مکالمه کنند اما هنوز هم استفاده از موبایل و تلفن ثابت آمار قابل توجهی دارد.
آمارها نشان می دهند حدود یک سوم از مکالمات خارجی از مبدا ایران با کشور افغانستان است. به تازگی نیز آمارهای دیگری ارائه شده و در قالب این آمار به دلیل حجم بالای تماس ایران-افغانستان از بررسی این مورد خاص صرف نظر شده و اینگونه عنوان شده است که آمار ترافیکی مکالمات کشور افغانستان در ایران مورد مقایسه قرار نگرفته است، چراکه حجم بالای این مکالمات مربوط به درخواست‌ های اتباع این کشور در ایران است. اما طبق آمارهای رسمی ارائه شده بدون در نظر گرفتن افغانستان، در سال گذشته کشور عراق در بین کشورهای همسایه در صدر جدول مکالمات درخواستی ایرانیان قرار گرفته و در طول ایام عزاداری اربعین حسینی میزان ۲۴ میلیون دقیقه مکالمه بین دو کشور صورت گرفته است که از این میزان ۱۵/۸میلیون دقیقه ترافیک صادره و۸/۲ میلیون دقیقه ترافیک وارده بوده است.

پس از عراق نیز کشورهای امارات و ترکیه، سهم بسیار بالایی از مدت زمان مکالمه بین ‌الملل خروجی از کشور را دارا بوده و در رتبه ‌های بعدی قرار دارند. بعد از کشورهای همسایه، کشورهای آمریکا و کانادا و همچنین در میان کشورهای اروپایی آلمان، انگلستان و سوئد سهم بالایی از دقایق مکالمات هموطنان را به خود اختصاص می ‌دهند.

از منظر کیفیت مکالمات بین‌الملل نیز علاوه بر کیفیت سیستم ‌های ارتباطی مبدا و واسط، وابسته به شبکه کشور مقصد نیز است که در این میان بهترین کیفیت (ASR) در شبکه بین ‌الملل متعلق به کشورهای هلند و سوئد با حدود ۵۷ درصد و بعد از آن استرالیا، اتریش، مالزی، فرانسه و آمریکا است.

در میان کشورهای همسایه امارات با حدود ۴۱ درصد بهترین ASR و بعد از آن نیز کشورهای کویت، ترکمنستان و روسیه قرار دارند. البته در آمارهای ارائه شده اشاره ‌ای به حجم مکالمات ایرانیان نشده و مشخص نیست در مجموع میزان مکالمات بین ‌الملل چند دقیقه بوده است.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.