دفاع اپراتور اول از طرح تعیین کف قیمت اینترنت موبایل

|
۰ دیدگاه

پس از اعلام سازمان تنظیم مقررات ارتباطات مبنی بر اقدام برای تعیین کف قیمت برای اینترنت موبایل، مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار به دفاع از این طرح پرداخت.

به گزارش کلیک، وحید صدوقی گفت: در بحث قیمت اینترنت موبایل تاکنون همواره قیمت سقفی که پیشتر تعیین شده رعایت می ‌شد، اما در کشورهای مختلف با توجه به مباحث ضد دامپینگ معمولا رگولاتورها به منظور حفظ حقوق اپراتورهای کوچک ‌تر اقدام می ‌کنند که اکنون نیز چنین اتفاقی رخ داده است.

مدیر عامل شرکت ارتباط سیار ادامه داد: اکنون ما در جریانیم که کلیات این موضوع در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات مطرح شده و به نظر می ‌رسد تعیین کف قیمت اینترنت طرحی است که به نفع همه بازیگران عرصه اینترنت کشور است.

وی افزود: ممکن است به طور مثال شرکت همراه اول بتواند با ارائه‌ خدماتی با قیمت پایین ‌تر سال‌ ها فعالیت خود را ادامه دهد، اما این موضوع به نفع شرکت‌ های کوچک‌ تر نیست و در فضای رقابتی بحث دامپینگ موضوعی جدی است که ما هم از شکستن این فضا استقبال می‌ کنیم.

صدوقی تصریح کرد: ما سعی داریم صدای مشتری را شنیده و براساس نیاز و درخواست آنها بسته‌ های متنوع و جدیدی را طراحی کنیم، اما قطعا تعیین کف قیمت اینترنت خیلی قدرت مانور اپراتورها را محدود نکرده و اپراتورها می‌ توانند با طراحی موضوعات مختلف خدمات متنوعی را برای گروه ‌های مختلف مشترکان خود ارائه کند.

گفته می ‌شود که در موارد متعدد هزینه‌ای که کاربر بابت استفاده از هر کیلوبایت داده در بسته‌ های اینترنتی ارائه شده از سوی اپراتورها می ‌پردازد کمتر از یک دهم تعرفه واقعی است؛ و این شیوه مشکلاتی به دنبال داشته است که برای حل آن‌ ها سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اقدام به طراحی رقمی با عنوان کف قیمت اینترنت خواهد کرد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.