با فناوری جدید هرگز وسایل خود را جا نمی گذارید

یک سیستم یکپارچه سازی جدید خودکار که برای اولین بار در جهان ایجاد شده است به صاحبان خودروی Kiwi لند روور این اطمینان خاطر را می‌دهد که هرگز وسایل مهم خود را جا نمی‌گذارند. به گزارش کلیک، شرکت لند روور اذعان کرده است در نظر دارد در مدل‌های آینده خود در صفحه نمایش لمسی داشبورد خودروها یک سیستم ردیابی به وسیله بلوتوث را تعبیه کند. زمانی که افراد سوار خودروی خود می‌شوند در صورتی که کیف پول، موبایل، کیف و یا وسایلی از این دست را جا گذاشته باشند، این سیستم به آن‌ها هشدار می‌دهد.

این سیستم این امکان را فراهم می‌کند که وسایل ردیابی به وسایلی که قبلا ذکر شد، متصل شوند. این سیستم با استفاده از  برچسبی به نام Tile عمل می‌کند. این برچسب ردیاب که از طریق بلوتوث عمل می‌کند بر روی لوازم ضروری و مهم فرد قرار می‌گیرد و برای ردیابی کردن محل آن‌ها از طریق گوشی هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هر فرد به طور میانگین روزانه پانزده دقیقه وقت خود را صرف پیدا کردن وسایل خود می‌کند. این سیستم که در داخل خودرو قرار داده شده است می‌تواند به این کار عذاب آور پایان دهد. عملکرد این اپلیکیشن به صورتی است که هنگامی که افراد سوار خودرو می‌شوند و شروع به استفاده از صفحه نمایش خودرو می‌کنند در صورتی که وسایلی که برچسب مذکور روی آن‌ها قرار داده شده است، همراه افراد نباشد به آن‌ها هشدار می‌دهد و حتی می‌توانند آخرین موقعیت تعیین شده وسایل گم شده را با نمایش جهات مختلف بر روی صفحه نمایش به فرد نشان دهد.

جِیمز مَکی، سخنگوی لند رووِر اذعان کرد که هنگامی که افراد برای رفتن به محل کار خود یا مدرسه عجله می‌کنند ممکن است وسایل مهم خود را در خانه جا بگذارند، اما این فناوری خودکار می‌تواند از این اتفاق جلوگیری کند.

جیمز افزود زمانی که افراد وسایل مهم خود را در خانه جا می‌گذارند حواسشان پرت می‌شود و نمی‌توانند در مورد کار خود تمرکز کنند. این فناوری می‌تواند به این مشکل نیز پایان دهد.

مکی ادامه داد که این اپلیکیشن این امکان را فراهم می‌کند که افراد لیستی از وسایل ضروری و مهم خود را با استفاده از صفحه نمایش برای اپلیکیشن تعریف ‌کنند؛ به این صورت زمانی که اپلیکیشن اجرا شد به صورت خودکار بررسی می‌کند که آیا وسایل تعیین شده همراه فرد هستند یا نه. در صورتی که وسایل مورد نظر همراه فرد نباشد او می‌تواند با استفاده از صوت ۹۰ دسیبلی موقعیت برچسب‌ها را دنبال کند.

وی در ادامه گفته‌های خود افزود که طراحان این سیستم یکپارچه سازی معتقدند که این سیستم می‌تواند به افراد کمک کند تا مکان وسایل خود را بهتر به خاطر بسپارند و همچنین زمان زیادی صرف پیدا کردن وسایل خود نکنند.

اپلیکیشن تلفن هوشمند  Tile با سیستم عامل اندروید و IOS نیز سازگار  است و تعداد وسایلی که می‌توانند به وسیله این نرم افزار ردیابی شوند نیز محدودیدتی ندارند.

منبع: voxyبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *