چگونه تم آیکن اندروید در لانچر Nova را تغییر دهیم؟

تغییر آیکن ها در لانچر Nova یکی از ساده ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید.

کلیک- هر کاری که فکرش را بکنید، از تغییر کامل آیکن ها گرفته تا مرتب کردن چیزها و یا حتی عوض کردن یکی از آیکن هایی که از آن خوشتان نمی آید در لانچر Nova بسیار ساده است. این ویژگی هم در نسخه رایگان این لانچر و هم در نسخه غیر رایگان آن فعال است.

چگونگی تغییر بسته آیکن ها در لانچر Nova
برای اینکه گوشیتان ظاهری یکدست داشته باشد –چه در صفحه اول گوشی و چه در قسمت کشوی برنامه ها- لازم است از یک بسته آیکن استفاده کنید. تمامی آیکن ها از همه اپلیکیشن ها پشتیبانی نمی کنند زیرا چنین چیزی تقریبا غیر ممکن است اما بسته های بزرگتر با تعداد آیکن های بیشتر حداقل یک آیکن برای اپلیکیشن های محبوب دارند. اگر از یکی یا چند اپلیکیشن نیز پشتیبانی نشد می توانید آن ها را بصورت جداگانه و دستی تغییر دهید (که در این مورد نیز صحبت خواهیم کرد).
در درجه اول باید یک بسته آیکن دانلود کنید. برای این آموزش من از Whicons استفاده کردم که شامل بیش از ۳ هزار آیکن رایگان تماما سفید بر پایه طراحی مواد گوگل است. این بسته همچنین تصاویر پس زمینه هماهنگ و راه هایی برای درخواست آیکن برای برنامه های محبوبتان ارائه می دهد.تقریبا می توان گفت هیچ بسته دیگر چنین ویژگی هایی ندارد.
پس از اینکه بسته آیکن های شما نصب شد می توانید آن را اعمال کنید. به کشوی برنامه ها (App drawer) بروید و آیکن Nova Settings را پیدا کنید.
۲
روی Look and Feel ضربه بزنید (پانزدهمین مورد). این قسمت تمام گزینه هایی که مربوط به زیبایی لانچر Nova هستند را ارائه می دهد. در این منو اولین گزینه Icon theme است. آن را انتخاب کنید.
۳
۴
سپس یک پنجره پاپ اپ کوچک باز می شود و آیکن هایی که هم اکنون نصب شده اند را نشان می دهد. Whicons را انتخاب کنید.
۵
پنجره پاپ اپ ناپدید می شود اما قسمت Icon theme باید زیر نوشته اصلی خود بنویسد که هم اکنون شما کدام بسته آیکن را انتخاب کرده اید.
۶
به صفحه اول گوشی برگردید و کشوی برنامه ها را باز کنید. حالا باید تمام اپلیکیشن هایی که مورد پشتیبانی این بسته هستند تغییر آیکن داده باشند.
۷

۸

چکونگی تغییر آیکن های دلخواه در لانچر Nova
ممکن است آیکن یک یا چند اپلیکیشن در این میان تغییر نکنند که دلیل آن نبود آیکن مناسب برای آن ها در این بسته است یا ممکن است تغییرات به خوبی روی این آیکن ها اعمال نشده باشد. یا شاید شما دوست نداشته باشید کل آیکن ها تغییر کنند و فقط تعدادی از آن ها تغییر شکل بدهند.
بعد از نصب بسته آیکن –که در این مثال Whicons است- کشوی اپلیکیشن ها را باز کنید و آیکنی که می خواهید تغییر دهید را پیدا کنید. روی آن ضربه بزنید و مکث کنید تا صفحه ای برای شما باز شود سپس آیکن را روی گزینه Edit بکشید.
توجه: شما می توانید این کار را روی آیکن های صفحه اول گوشی نیز انجام دهید اما این کار فقط آیکن روی صفحه اول را تغییر می دهد. اگر آن را از قسمت کشوی برنامه ها تغییر دهید، آوردن آن به صفحه اول گوشی آسان است.

۹

پس از کشیدن آیکن روی گزینه Edit منوی Edit Shortcuts باز می شود. روی آیکن ضربه بزنید.

۱۰

در این جا چند انتخاب وجود دارد. می توانید یک آیکن سیستمی را انتخاب کنید، از گالری چیزی انتخاب کنید و یا آیکنی را از بسته نصب شده انتخاب کنید. ما می خواهیم یک آیکن از بسته Whicons انتخاب کنیم.

۱۱

اگر از یک بسته آیکن سفارشی استفاده کنید ممکن است به دلیل وزن زیاد بسته کمی عمل بارگذاری طول بکشد. پس از اینکه بسته آماده شد، Nova آیکن هایی که فکر می کنید مناسب تر هستند را در قسمت بالایی نشان می دهد تا نیاز نباشد شما به قسمت پایین صفحه بروید.

۱۲

اگر آیکن های پیشنهادی مورد علاقه تان نبود (یا هیچ پیشنهادی صورت نگرفت) می توانید خودتان درون فهرست بگردید و آیکن مورد علاقه تان را انتخاب کنید. بعد از انتخاب به منوی Edit Shortcut بر می گردید. روی Done ضربه بزنید تا تغییرات اعمال شود.

۱۳

می بینید که آیکن تغییر کرده است. برای آیکن های دیگر نیز از همین روش استفاده کنید.
حتی اگر دقیقا آیکنی که می خواهید درون بسته نباشد می توانید چیزی که به آن شبیه باشد را پیدا کنید. مثلا اگر برای نرم افزار بانک یک آیکن می خواهید می توانید از آیکن $ استفاده کنید
منبع : Howtogeekبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *