هوشمند سازی اشیای معمولی به کمک تگ‌های RFID

محققان کمپانی دیزنی با همکاری دانشمندان دانشگاه‌های کارنگی ملون و MIT راهی جدید برای افزایش سرعت و دقت ردیابی تگ‌های RFID بی‌سیم و بدون باتری یافته‌اند.

به گزارش کلیک، آن‌ها از این کشف برای ساخت مجموعه‌ای از اشیای جالب و تعاملی که هیچ نیازی به برق و منبع انرژی ندارند، استفاده کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به کنترل بی‌سیم، بازی‌های تعاملی جدید و یک ابزار پخش موسیقی اشاره کرد. تمامی این اشیا از نسخه‌ای از یک فناوری که درون تگ‌های RFID جدید دیزنی موسوم به MagicBrand تعبیه شده است، بهره می‌برند.

این ابزارها از یک نوع تگ RFID که انرژی آن صرفا توسط فرکانس‌های رادیویی متصاعد شده از یک خوانش گر خارجی تامین می‌شود، استفاده می‌کنند. تحقیقات پیشین نشان داده‌اند که تگ‌های RFID می‌توانند برای ردیابی قابل اطمینان مواردی از قبیل زمان لمس یک شی، رسانا یا عایق بودن آن شی و یا در حال حرکت یا ساکن بودن آن مورد استفاده قرار بگیرند. مشکل این روش‌ها این بوده است که ردیابی اشیا به طور دقیق منجر به ایجاد یک تاخیر زمانی قابل توجه می‌شود. سیگنال‌های کم‌توان تولید شده توسط تگ‌های RFID به چندین بار خوانش نیاز دارند که باعث ایجاد تاخیرهای طولانی و حتی ۲ دقیقه‌ای می‌شود که این خود ساخت برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی را با مشکل مواجه می‌سازد. اما محققان شرکت دیزنی با ترکیب مدل‌های احتمالاتی و روش نمونه گیری مبتنی بر مونت کارلو موفق به انتقال اطلاعات با تاخیری برابر با ۲۰۰ میلی‌ثانیه شده‌اند. به کمک این روش می‌توان سرعت جابجایی تگ‌ها را نیز تخمین زد که خود منجر به ساخت بسیاری از برنامه‌های کاربردی جالب خواهد شد.

منبع: The Vergeبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *