تغییر روش تایپ کردن با یک صفحه کلید پوشیدنی شگفت‌انگیز

در آینده‌ای نه چندان دور، برای تایپ کردن دیگر نیازی به لمس صفحه گوشی، تبلت یا صفحه کلید کامپیوتر خود نخواهید داشت. این چیزی است که گجت Tap Strap در اختیار شما قرار می‌دهد. یک صفحه کلید بلوتوث‌دار پوشیدنی شگفت‌انگیز که حرکات انگشتان دست را به فشار کلیدها تبدیل می‌کند، بنابراین می‌توانید به کمک آن پیام‌های خود را با استفاده از هر سطحی به عنوان یک صفحه کلید مجازی تایپ و ارسال کنید.

به گزارش کلیک، این صفحه کلید دارای رابط بصری نبوده و از صفحه کلید لیزری برای راهنمایی کاربر استفاده نمی‌کند. اساس کار این صفحه کلید بر پایه وضعیت قرارگیری انگشتان دست استوار است. این گجت از یک پلاستیک هوشمند نرم ساخته شده است که درون آن سنسورهایی برای تجزیه و تحلیل حرکات انگشتان تعبیه شده‌اند. برای کار با این گجت باید آن را همانند یک دستکش بپوشید. می‌توان روی هر یک از دست‌ها از این صفحه کلید پوشیدنی استفاده کرد یا برای تایپ سریع‌تر از هر دو دست برای پوشیدن آن بهره برد.

با ضربه زدن روی هر سطح دلخواه به وسیله هر یک از انگشتان، یک کاراکتر یا عدد بر روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد و با استفاده از حرکات مختلف انگشتان می‌توان کاراکترهای متفاوتی را تایپ کرد. Tap Systems به عنوان شرکت سازنده Tap Strap به طور دقیق نحوه کار این گجت پوشیدنی را توضیح نداده است، اما خبرگزاری بلومبرگ طی گزارشی تصریح کرده است که هر ضربه مجزا از هر یک از پنج انگشت دست کاربر به یک حرف صدادار یا مصوت ترجمه شده و حروف صامت نیز به آن اضافه می‌شوند.

ظاهرا ۳۱ نوع حرکت ممکن برای انگشتان وجود دارد و اگرچه دقتی ۹۹ درصدی توسط سازندگان این گجت تضمین شده است اما ما انتظار داریم که یک سیستم قدرتمند پیش بینی کلمات نیز به عنوان بخشی ضروری از صفحه کلید پوشیدنی Tap Strap ایفای نقش می‌کند. اکثر مردم با به خاطر سپردن تعداد انگشت شماری از حرکات انگشتان دست دچار مشکل هستند چه برسد به ۳۱ حرکت، اما کمپانی Tap Systems به گجت Tap Strap به عنوان راهکاری جایگزین برای کنترل صوتی نگاه می‌کند، چرا که استفاده از حرکات انگشتان دست برای تایپ پیام‌های متنی می‌تواند به خوبی حریم خصوصی کاربران را حفظ کند.

اتصال بلوتوث

Tap Strap از طریق بلوتوث به گوشی یا تبلت شما متصل می‌شود، بنابراین با تقریبا تمامی دستگاه‌های همراه می‌تواند کار کند. اما مزیت اصلی آن این است که همراه با هدست واقعیت مجازی نیز می‌توان از آن استفاده کرد. هر کسی که با استفاده از هدست واقعیت مجازی Gear VR یک متن دلخواه را تایپ کرده باشد (که در آن شما باید به هر یک از کاراکترهای مستقل بر روی صفحه نمایش نگاه بکنید) می‌داند که انجام این فرآیند تا چه حد پرزحمت و مشقت‌بار است. اما شما به آسانی می‌توانید همراه با هدست واقعیت مجازی، گجت Tap Strap را پوشیده و با انگشتان دست خود بر روی هر سطحی ضربه بزنید. این صفحه کلید پوشیدنی، مشکل تایپ روی نمایشگر ساعت‌های هوشمند را نیز از میان برمی‌دارد و با تلویزیون‌های هوشمند نیز سازگار است. کامپیوترهای شخصی دارای سیستم عامل‌های ویندوز و مک OS X و همچنین دستگاه‌های همراه مجهز به اندروید و iOS نیز با این گجت سازگار هستند.

موارد استفاده از گجت پوشیدنی Tap Strap فراتر از کنترل یک صفحه کلید مجازی است و موسس کمپانی Tap Systems، ران پولیاکین پیش بینی می‌کند که این گجت برای پخش موسیقی بر روی دستگاه‌های دیجیتال نیز به کار گرفته شود و یا در سایر سخت افزارهای واقعیت آمیخته نظیر هدست هولولنز مایکروسافت گنجانده شود. برای ترویج و اشاعه کاربردهای متعدد Tap Strap، یک کیت توسعه و یک طراحی مرجع برای توسعه دهندگان و همچنین تولیدکنندگان سخت افزار در دسترس خواهد بود.

شاید پیش از این هم نام پولیاکین را شنیده باشید، چرا که او موسس Powermat Technologies نیز هست؛ یکی از شرکت‌هایی که هنوز به دنبال اثبات برتری فناوری شارژ بی‌سیم است. ما در چند سال اخیر شاهد معرفی چندین صفحه کلید مجازی جایگزین بوده‌ایم، اما به نظر می‌رسد گجت Tap Strap بیش از همه به واقعیت نزدیک‌تر باشد. این صفحه کلید پوشیدنی هم اکنون در حال طی مراحل آزمایشی است و قبل از پایان سال جاری روانه بازار خواهد شد.

ویدئوی زیر به خوبی نحوه استفاده از این گجت را نشان می‌دهد.

منبع: Digitaltrendsبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *