سرعت اینترنت ۲۰ مگابیت بر ثانیه برای هر فرد ایرانی

|
۶ دیدگاه

کیفیت سرعت اینترنت، از جمله مسائلی است که کاربران ایرانی همواره با آن درگیر هستند.

به گزارش کلیک، برات قنبری عنوان کرد بخش ارتباطات ایران، با اختصاص ۱.۵درصد از تولید ناخالص داخلی سهم عمده ای در رشد اقتصادی کشور دارد. براین اساس اکنون در مرحله تدوین برنامه ششم هستیم و در تلاشیم سهم ارتباطات را ۳ برابر کنیم.

معاون برنامه ریزی وزیر ارتباطات گفت: در ۵ سال آینده، ۱۵ میلیارد دلار در بخش ارتباطات کشور سرمایه گذاری خواهد شد که نیمی از این مبلغ، مربوط به شرکت مخابرات ایران است. در همین حال در حال تدوین سند توسعه پهن باند هستیم تا به میانگین سرعت ۲۰ مگابیت بر ثانیه برای هر فرد در ۵ سال آینده برسیم.

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران افزود: در ایران ارتباطات روستایی از طریق USO و دولت تامین می شود و توسعه اینترنت روستایی را با LTE شروع کرده‌ ایم. در این راستا بحث گذار به نسل چهارم ارتباطات در شبکه مخابراتی کشور بسیار جدی است و از این رو یکی از زمینه های همکاری با قزاقستان در این خصوص خواهد بود. براین اساس ما از ارتباط مستقیم با کشور قزاقستان در این زمینه و همچنین به واسطه دریای خزر استقبال می کنیم.

قنبری تاکید کرد: علاقمندیم در سایر زمینه ها مثل مراکز ISP نیز با قزاقستان، همکاری داشته باشیم.

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران بیان کرد: مهمترین دغدغه ما صدور خدمات فنی و مهندسی است. کشور ایران، پنجمین کشور دنیا در تربیت مهندسان است، به نحوی که بیشتر مهندسان اروپا و آمریکا از ایران هستند.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

۶ دیدگاه

توسط: mehrdad

چایدید تا ۵ سال دیگه ، تمام دنیا اینترنتشون به گیگ میرسه (حتی افقانستان 🙂 ) حالا شما از ۵ سال دیگه با سرعت ۲۰ مگابیت صحبت میکنید(که تازه اون هم وعده سر خرمنه)

شما ها جیب ما رو نزن اون پیش کش

توسط: حمید

بزک نمیر بهار میاد
کمبره با خیار میاد

توسط: رضا نهاوندی

حتی اگه بقیه دنیا متوقف بشه و فقط شما با این سرعتتون پیشرفت کنین، توی پنج ساله دیگه همچنان عقبین. یه دست مرتب برای خودتون بزنین مدیران 🙂

توسط: فرشید

تا ۵ سال آینده همه با ۱ گیگابایت در ثانیه خواهند رفت و باز هم ما اونا رو نگاه خواهیم کرد !

توسط: محمدرضا

متاسفانه اینترنت در ایران به دلایل نا معلوم (زیر ساخت،و…)
دارای سرعت کم تر حتی از کشورهایی که از نظر توان علمی و ….و حتی نظامی در مقابل ما به حساب نمیایند
نیز کمتر است
متاسفانه

توسط: 110

سلام! تا فرهنگ استفاده صحیح از اینترنت در ایران جا نیفتد، و عده قابل توجهی از اینترنت فقط برای دریافت بازی و سریالهای سراسر زشتی آمریکائیها استفاده کنند، کم بودن سرعت اینرنت یک فرصت تلقی می شود.

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.