گوگل با جریمه ۳ میلیارد یورویی نقره داغ شد

شرکت گوگل با دست بردن در نتایج جست و جو هایش و استفاده سوء از آن برای بهبود وضعیت سیستم خرید خود، به جریمه ۳ میلیارد یورویی محکوم شد.

به گزارش کلیک، طبق گفته ی روزنامه انگلیسی Telegraph در روز یکشنبه، شرکت گوگل در هفته جاری حدود سه میلیارد یورو به خاطر قانون ضد قیومیت بازار توسط کمیسیون اروپایی جریمه شد.(قانون ضد قیومیت: قوانینی که برای حفظ رقابت پذیری بازار وضع شده است تا شرکتهای انحصاری آن را تحت سلطه خود در نیاورند)

اتحادیه اروپا گوگل را به خاطر توسعه دادن سرویس خریدش در جست و جو های اینترنتی علیه سایر رقبایش که از اواخر سال ۲۰۱۰ به طول کشیده است، متهم کرد.

اشخاصی که به این امر آگاهی دارند در ماه گذشته به Reuters گفتند: ما معتقدیم که پس از سه تلاش ناموفق برای حل این اختلاف در شش سال گذشته، گوگل اکنون هیچ طرحی برای حل این ادعا ندارد مگر این که اتحادیه اروپا موضع خود را تغییر دهد.

خبرگزاری telegraph از منابعی نام برد که به این موقعیت بسیار نزدیک تر هستند و طبق گفته ی آن ها، مقامات طرحی را برای اعلان کردن میزان جریمه در اوایل ماه بعد دارند اما مبلغ آن هنوز نهایی نشده است.

این روزنامه افزود گوگل همچنین از ادامه فعالیت هایش در زمینه دست بردن در نتایج جست و جو ها به نفع خودش و به ضرر رقبایش منع شد.

این کمیسیون می تواند شرکت ها را تا ۱۰ درصد فروش سالیانه شان جریمه کند که در مورد شرکت گوگل این قیمت به بیش از ۶ میلیارد یورو هم می رسد. بزرگ ترین جریمه قانون ضد قیومت ۱/۱ میلیارد یورو بود که در سال ۲۰۰۹ به شرکت تولید تراشه INTC.O اعمال شده بود.

منبع:mobile.reutersبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *