اجرای آزمایشی طرح ترابردپذیری شماره تلفن همراه

|
۰ دیدگاه

طرح ترابرد‌پذیری شماره تلفن همراه، قرار است ۲۷ اردیبهشت ماه سال جاری، اجرا شود. ظاهر امر نشان می‌دهد، که این طرح به تازگی مورد آزمایش قرار گرفته است.

به گزارش کلیک و به نقل از فارس، محسن بهداری، مدیرکل محصولات و خدمات اپراتور اول، از آزمایش اجرای ترابرد‌پذیری شماره موبایل (تغییر اپراتور با حفظ شماره) توسط ۳ اپراتور تلفن همراه خبر داد.
مدیرکل محصولات و خدمات همراه اول، اظهار داشت: این اپراتور با استفاده از توان داخلی، به ویژه در بخش‌های فناوری اطلاعات و شبکه، تست‌های ترابردپذیری را با موفقیت انجام داد و برای آغاز ترابردپذیری از روز ۲۷ اردیبهشت اعلام آمادگی می‌کند.
وی با اشاره به تست اجرای ترابردپذیری توسط ۳ اپراتور توضیح داد: در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه گذشته، نمایندگانی از ۳ اپراتور با حضور نمایندگان شرکت زعیم به عنوان ناظر پروژه و نمایندگان شرکت پایا به عنوان مجری پروژه از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در محل اپراتور سوم تلفن همراه مراحل آزمایشی را انجام دادند.
بهداری در مورد نتایج این تست گفت: اپراتور اول و یک اپراتور دیگر موفق بودند و اجرای ترابردپذیری در یک اپراتور نیز موفقیت‌آمیز نبود.
مدیرکل محصولات و خدمات اپراتور اول، یادآور شد: طرح ترابردپذیری ماهیتاً بسیار مناسب است، اما مدل اجرای این طرح در ایران استاندارد نیست، که به دلیل مدل اجرا ممکن است در عمل مشکلات کیفیتی این طرح را تحت‌ تأثیر قرار دهد.

 

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.