آموزش برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن به دانش آموزان

|
۰ دیدگاه

پروژه همکاری آموزشی ایران و ژاپن، در راستای آموزش اپلیکیشن نویسی در مقاطع مختلف تحصیلی به دانش آموزان سراسر کشور، اجرایی می‌ شود.

به گزارش کلیک، در راستای اجرای طرح طراحی اپلیکیشن های موبایل و تولید محتوا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز را برای تولید محتوای بومی دیجیتال، آموزش خواهد داد.
این تفاهم نامه مابین سازمان فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش به امضا درآمده و طی آن، یک کنسرسیوم ایرانی ژاپنی، هزینه اجرای این طرح را تامین خواهد کرد.
با توجه به گسترش فناوری های نوین ارتباطی از جمله رایانش ابری، بیگ دیتا و اینترنت اشیاء برنامه ریزی برای استفاده از این ابزارها در مقاطع مختلف تحصیلی در دستور کار دولت قرار گرفته است تا خلاء موجود در دیجیتالی شدن مدارس به نوعی جبران شود.
برآوردها نشان می دهند با آموزش دانش آموزان و بکارگیری توان آنها، می توان در راستای نهضت اپلیکیشن نویسی و بومی سازی محتوای فضای مجازی، اثرات خوبی ایجاد کرد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.