نوجوان ژاپنی ۴۴۴ وب سایت را هک کرد

|
۰ دیدگاه
هک وبسایت

یک دانش آموز پسر ژاپنی به اتهام بستن وب سایت ۴۴۴ مدرسه دستگیر شد.

به گزارش کلیک، پسر ۱۶ ساله ژاپنی با هک کردن سرور هیئت آموزش و پرورش اوزاکا حمله سایبری علیه آن راه اندازی کرد و موجب بسته شدن صدها وب سایت مدرسه در سراسر منطقه شد.

این حادثه، که در ماه نوامبر گذشته زمانی که پسر ۱۵ ساله بود رخ داد، اولین حمله سایبری در نوع خود در برابر دولت های محلی در ژاپن محسوب می شد.

پس از تحقیقات پلیس در مورد این حادثه، این پسر به اتهام ارتباط او با این کار دستگیر شد. افسران کامپیوتر و کتاب های او در مورد هک را ضبط کرده اند.

با توجه به گزارش رسانه ها، وی با انگیزه نشان دادن بی کفایتی معلمان خود دست به انجام این کار زده است. بر طبق گزارش راکت نیوز، او به پلیس اعلام کرد: من از نحوه حرف زدن معلمان با ما متنفرم، آنها هرگز به ما اجازه اظهار نظر نمی دهند. بنابراین، فکر کردم باید بی کفایتی آنها را به یادشان بیاورم. به درد سر انداختن آنها حس خوبی به من می دهد. من این کا را چندین بار انجام داده ام.

مجازات برای چنین حوادثی انسداد کسب و کار، حداکثر سه سال حبس یا ۵۰۰ هزار ین جزای نقدی به همراه خواهد داشت، اما انتظار می رود با توجه به سن و سال او تخفیف قائل شوند.

ژاپن اقدامات خود را در برابر دفاع های سایبری در سال های اخیر بالا برده است، گروه هفت وزرای مسئول فناوری اطلاعات و ارتباطات در جلسه ای که در ماه گذشته در جزیره شیکوکو برگزار شد به بحث در مورد این موضوع نشستند.

امنیت سایبری موضوع اصلی بحث وزرا بود، آنها در رابطه با سرکوب جنایتکاران و تروریست ها با بهره وری از مهارت های هک کردن اینترنت، مشتاق به همکاری در سطح بین المللی هستند.

بر اساس گزارش رسانه ها، با توجه به وضع ظاهر بیش از ۱۰۰۰ سازمان ژاپنی در ماه های اخیر، اعم از دفتر نخست وزیر تا نیسان هک شده اند، کمبود کارشناسان ماهر امنیت سایبری موضوعی است که ژاپن با آن مواجه است.

منبع: telegraph

0 پسندیده شده
مریم فتحی
مریم فتحی هستم متولد 68 کارشناس مترجمی زبان انگلیسی، مطالعه مطالب علمی، پزشکی و فناوری همیشه جزو علاقیاتم بوده و هست و خوشحال میشم آنها را با شما به اشتراک بگذارم. امیدوارم این مطالب براتون جذاب و مفید بوده باشه.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.