آموزش بازگرداندن Xbox One به تنظیمات کارخانه

اگر قصد فروش دستگاه Xbox One خود را دارید و یا می خواهید آن را به کسی بدهید، بهتر است قبل از انجام این کار دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه بر گردانید و اطلاعات شخصی خود را از روی آن پاک کنید.

کلیک – قبل از این که دستگاه Xbox One خود را بفروشید و یا به کس دیگری بدهید، بهتر است که آن را به تنظیمات کارخانه برگردانید. با این کار تمام اطلاعات شخصی شما پاک خواهد شد و کسی که Xbox One شما را دریافت می کند باید تنظیمات اولیه را انجام دهد و با حساب مایکروسافت خود وارد آن شوند.

اگر Xbox One خود را به تنظیمات کارخانه برنگردانده اید و دیگر به آن دسترسی ندارید، هیچ راهی برای پاک کردن اطلاعات شخصی خود از راه دور وجود ندارد و تنها می توانید از راه دور پروفایل Xbox One خود را قفل کنید که این امر باعث می شود هیچ کس بدون کلمه عبور شما اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی شما را نداشته باشد. ما به طور مفصل نحوه قفل گذاری برای پروفایل را توضیح خواهیم داد.

 

آموزش پاک کردن اطلاعات Xbox One

برای بازگرداندن تنظیمات به حالت اولیه، ابتدا دستگاه را روشن کنید و دکمه Xbox را که بر روی مرکز دستگیره شما قرار دارد، فشار دهید تا به بخش تنظیمات بروید.

اگر دستگاه شما بنا به دلایلی پاسخ نداد، دکمه Xbox واقع در جلوی دستگاه خود را بزنید و آن را برای ۱۰ ثانیه نگه دارید تا دستگاه را مجبور به خاموش شدن کنید. شما می توانید با زدن دکمه xbox واقع در جلو دستگاه خود و یا بر روی دستگیره خود آن را دوباره روشن کنید. این چرخه به عنوان “power cycle” شناخته می شود و فقط در مواقعی که دستگاه شما هنگ کرده است و پاسخ گو نمی باشد، باید انجام دهید.

ximg_57311dec8e622.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.vNLSzy6N6G

بر روی فلش چپ ضربه بزنید تا منو را باز کنید، بعد از آن به پایین بیایید تا به گزینه “all setting” برسید و آن را انتخاب کنید.

ximg_57311f606c0d6.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.Ko83s5CVyf

اکنون به قسمت system>console info and update بروید.

ximg_57311f8686a54.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.3JqA92JXA3

گزینه “reset console” را بزنید.

ximg_57311fa235c4c.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.SkNlU15lj_

حالا از شما درخواست می شود که چطور می خواهید دستگاه خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. برای این کار دو روش وجود دارد. روش اول “reset and remove every thing” است و روش دوم “reset and keep my games and apps” است.

در روش اول اطلاعات دستگاه شما به صورت کامل پاک می شود و به حالت اولیه بر می گردد که بیش تر برای هنگامی مناسب است که می خواهید دستگاه خود را بفروشید.

روش دوم دستگاه شما را به حالت اولیه بر می گرداند و اطلاعات شما را پاک می کند اما بازی ها و نرم افزار های شما را نگه می دارد و پس از آن دیگر نیاز نیست که بازی ها را مجدد دانلود کنید؛ این امر باعث صرفه جویی در مصرف اینترنت شما می شود. این روش بیشتر زمانی مناسب است که می خواهید دستگاه خود را برای حل مشکلی به تنظیمات اولیه برگردانید و یا بخواهید اطلاعات شخصی خود را پاک کنید.

دستگاه شما پس از انتخاب یکی از دو گزینه بالا به تنظیمات اولیه باز گردانده می شود. اگر از این کار منصرف شدید گزینه “cancel” را انتخاب کنید.

ximg_5731207fce016.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.8BKRBWgS0J

اگر دیگر به دستگاه خود دسترسی ندارید و آن را به تنظیمات اولیه بر نگردانده اید و می خواهید از راه دور اطلاعات خود را پاک کنید. متاسفانه نمی توانید به طور کامل این کار را انجام دهید و فقط می توانید دسترسی به پروفایل و اطلاعات شخصی خود را غیر فعال کنید.

برای این کار باید کلمه عبور حساب مایکروسافت خود را تغییر دهید تا اگر کسی قصد استفاده از حساب شما را داشت، به کلمه عبور جدید شما نیاز داشته باشد و اگر کلمه عبور شما را نداشته باشد قادر به ورود به پروفایل شما و استفاده از اطلاعات شما نخواهد بود.

برای این کار به وب سایت Microsoft Account بروید و با  حسابی که داخل Xbox One وارد شده اید به قسمت security and privacy > change password بروید و در آن جا کلمه عبور جدیدی را برای خود انتخاب کنید.

بعد از انجام این کار، دیگران قادر نخواهند بود که به پروفایل شما دسترسی پیدا کنند مگر این که کلمه عبور جدید شما را وارد کنند. شما اگر بخواهید با پروفایل خود وارد دستکاه Xbox دیگری بشوید باید کلمه عبور جدید خود را دوباره وارد کنید.

۶۵۰x461ximg_57311922025fd.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.PPaZqPVfTb

امکانات موجود برای بازگرداندن دستگاه Xbox One به تنظیمات اولیه، شبیه به انجام این کار برای windows 10 pc است و این اصلا تعجب بر انگیز نیست، چون که نرم افزار Xbox One بر اساس windows 10 pc ساخته شده است.

منبع: howtogeekبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *