بیشترین جرایم سایبری در تلگرام

|
۰ دیدگاه

آمارها نشان می دهند که تلگرام، همچنان در صدر اخبار شبکه های اجتماعی است. به گونه ای که همراه محبوبیت فراوان، سهم بیشترین جرایم را نیز دارد.

به گزارش کلیک، سرهنگ علیرضا آذردرخش اظهار کرد: وظیفه پلیس فتا، صرفا رسیدگی به جرایمی است که در فضای مجازی اتفاق می‌افتد و جرم سایبری به هر اقدامی اطلاق می‌شود که از طریق فضای مجازی و با بهره گیری از ابزارهای اتصال به فضای مجازی صورت گرفته و حقوق شناسایی ‌شده برای افراد را نقش می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در جامعه ما آنگونه که جرایم سنتی مانند دزدی و قتل، قبح و زشتی دارد جرایم سایبری عمل قبیحی محسوب نمی ‌شود.

آذردرخش گفت: بیشترین میزان جرایم سایبری در کشور ما مانند تمام دنیا مربوط به برداشت از حساب ‌های بانکی و کلاهبرداری‌ های مالی است و پس از آن جرایم اخلاقی و سیاسی قرار دارد.

رییس اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتای کشور افزود: شبکه اجتماعی تلگرام به تنهایی ۲۵ درصد کل جرایم سایبری را شامل می ‌شود که ضرورت دارد آموزش‌ های لازم در خصوص ایمن‌ سازی این شبکه در گوشی‌ های تلفن همراه کاربران صورت گیرد.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.