اندروید به یکی از اجزا پیش فرض در ساخت اتومبیل ها تبدیل می شود

گوگل قصد دارد اندروید را در خودروها نیز به کار بگیرد که موجب می‌شود رانندگان بتوانند نسبت به قبل کنترل بیشتری در مورد ویژگی‌های مختلف خودروی خود داشته باشند.

به گزارش کلیک، گوگل در کنفرانس I/O اعلام کرد که نسخه N آندروید این امکان را برای گوگل فراهم می‌کند که آن را در خودروها نیز به کار ببرد که موجب می‌شود گوگل بتواند کنترل بیشتری نسبت به خودرو داشته باشد.

استفاده از این نسخه آندروید موجب می‌شود رانندگان خودرو علاوه بر استفاده ازاپلیکیشن‌های سیستم‌ اندروید تعبیه شده بر روی داشبورد خودروها برای کنترل‌ سیستم صوتی و تصویری خودرو، سیستم هدایت و سیستم پیام رسانی که در حال حاضر امکان آن وجود دارد، بتوانند از طریق این سیستم به سیستم سرمایش، گرمایش، رادیو AM/FM و فعالیت‌های اصلی دیگر نیز دسترسی داشته باشند.

این موضوع به معنای آن است که خودروسازان می‌توانند سیستم عامل اندروید را با مجموعه ابزارهای مختلف در خودرو ترکیب کنند. مثال مفهومی گه گوگل در کنفرانس ارائه داد این بود که این شرکت ویجت هدایت گوگل مپ را در یک مجموعه ابزاری، درست در کنار سرعت سنج خودرو قرار می‌دهد. در خودروی گیبلی مازراتی این وسیله مفهومی به یک نمایشگر ۴K پانزده اینچی به همراه مجموعه ابزار دیجیتال، نیز مجهز است.

مزیت دیگر این سیستم این است که به صورت گسترده‌تری می‌تواند از اپلیکیشن‌های خودرو پشتیبانی کند زیرا اندروید اکوسیستم خود را (مجموعه‌ای گسترده از ابزار و نرم افزارهای اندروید) را در اختیار توسعه دهندگان قرار می‌دهد.

همانگونه که شرکت‌های خودروساز مختلف در حال دور شدن از روش‌های اختصاصی برای طراحی سیستم‌های اطلاعاتی سرگرمی خود هستند، ارائه سیستم اندروید همراه با ابزارها و نرم افزارهای آن خبر بسیار خوبی برای سازندگان خودرو است؛ زیرا خودروسازان برای استفاده از این سیستم دیگر دغدغه‌ای نخواهند داشت.

البته خودروسازان در استفاده از سیستم اندروید خود مختار هستند و تصمیم نهایی را آن‌ها می‌گیرند. گزینه‌های زیادی در اختیار خودروسازان قرار خواهد گرفت؛ برای مثال آن‌ها می‌توانند تصمیم بگیرند که این سیستم چگونه در خودروی آن‌ها اجرا شود. اما ذکر این نکته لازم است کهحتی پس از آن هم نمی‌‌توانیم اجرای نسخه N آندروید بر روی خودروها را چیزی بیشتر از یک سیستم مفهومی بدانیم.

میکی کاتاریا، سرپرست بخش مدیریت تولید Android Auto، اذعان کرده است که این پروژه در سال ۲۰۱۷ عملی می‌شود.

اما گوگل تمام تلاش خود را بر روی خودروهای جدیدتر متمرکز نکرده است. گوگل قصد دارد با ارائه آپدیتی برای سیستم Android Auto، آن را از سیستم اطلاعاتی سرگرمی خودروهای جدید مستقل کند. این موضوع به معنای این است که مالکان خودروهای قدیمی‌تر نیز می‌توانند از مزایای این سیستم بهره ببرند.

اپلیکیشینی مستقل که اواخر سال جاری در دسترس خواهد بود، برای استفاده در حین رانندگی بهینه خواهد شد. این اپلیکیشن نقشه‌ها را در جلو و مرکز خودرو قرار می‌دهد که داری همان کارت‌های Google Now (دستیار شخصی گوگل) است که در سیستم ‌َAuto Android که بر روی داشبورد خودرو تعبیه شده است، نیز وجود دارد. در این اپلیکیش، اپلیکیشن‌های مهم دیگری نیز وجود دارد و همچنین با دکمه‌های نرم افزاری بزرگتر و متن، هدایت خودرو را در جاده‌ها آسانتر می‌کند.

به تازگی گوگل در حال ارتقا دادن سیستم‌های قبلی Auto Android سازگار با سیستم اطلاعاتی سرگرمی خودروها است که انتظار می‌رود این موارد ارتقا داده شده در اواخر سال جاری اجرا شوند.

این آپدیت‌‌ها شامل  از ویژگی مبتنی بر GPS به نام Waze (که طبق گفته گوگل پرمتقاضی‌ترین ویژگی سیستم Auto Android  است) و فرمان صوتی (که با استفاده از فرمان “OK Google” می‌توان آن را فعال کرد) پشتیبانی می‌کند. سرانجام سیستم Android Auto به صورت بی سیم ارائه می‌شود و خودروهایی که هم از این سیستم و هم از وای وای پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند به راحتی به این سیستم متصل شوند و از آن استفاده کنند.

منبع: mashable

 

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *