آینه جادویی مایکروسافت عواطف و احساسات را تشخیص می دهد

شما باهوش و خوش تیپ هستید. این یکی از پیام‌های آینه جادویی مایکروسافت است. این آینه می‌تواند کاربران را تشخیص دهد و با آن‌ها احوالپرسی کند، احساسات و عواطف آن‌ها را تشخیص دهد و آب و هوا، زمان و دیگر اطلاعات را نیز نمایش دهد.

به گزارش کلیک، ایزت گیر، یکی ار اعضای تیم توسعه در سنگاپور اظهار داشت، تصور کنید صبح که از خواب بیدار می‌شوید، می‌خواهید موهای خود را درست کنید و یا آرایش کنید؛ می‌توانید در هنگام انجام چنین کارهایی آب و هوا را نیز مشاهده کنید.

در جلوی این آینه یک دوربین مخفی شده است که قابلیت تشخیص هشت مورد از احساسات و عواطف افراد را دارد که عصبانیت، خوشحالی و تعجب از جمله این موارد هستند. مایکروسافت قصد دارد ویژگی‌های این آینه جادویی را توسعه دهد و امکان نمایش اخبار مربوط به اپلیکیشن‌ها و همچنین فیدهای فیس بوک و توییتر در نمایشگر آینه را نیز فراهم  کند.

گیر اذعان کرد این آینه فعلا به صورت آزمایشی ارائه شده است، اما توانایی بالقوه ورود به بازار را نیز دارد و در ادامه به این موضوع اشاره کرد که به عنوان مثال صنایع تبلیغاتی و بازاریابی می‌توانند از این فناوری بهره‌مند شوند.

وی در ادامه گفت: ویژگی‌های تشخیص عواطف و احساسات از روی چهره توسط آینه می‌تواند در همان لحظه که کاربران تبلیغات را مشاهده می‌کنند، اطلاعاتی در مورد واکنش آن‌ها در اختیار تبلیغ کنندگان قرار دهد.

این آینه جادویی در کنفرانس InnovFest UnBound سال جاری در معرض نمایش قرار گرفت. این کنفرانس مربوط به محصولات دیجیتال و فناوری است که تغییر روش کاربران در تعامل با فناوری را در معرض دید همگان قرار می‌دهد.

بّلِکیریشنان، وزیر امور خارجه سنگاپور، در روز سه شنبه در رابطه با کنفرانس مذکور اذعان کرد همان گونه که گرایش‌‌ها به سمت اینترنت اشیا به شدت در حال افزایش است، از دست اندرکاران امور دیجیتالی و فناوری می‌خواهد در طی پنج سال آینده پایگاه داده عظیمی برای بیش از ۱۰۰ میلیون وسایل هوشمند ایجاد کنند.

مایکروسافت به منظور تقویت اکوسیستم اینترنت اشیا (مجموعه‌ای گسترده از فناوری‌های مربوط به اینترنت اشیا) و همچنین تقویت و توسعه استعدادها، تحقیق و پژوهش، امنیت سایبری و مشارکت بخش دولتی دولت شهر سنگاپور، در حال همکاری با این دولت است. این کار در راستای هوشمند سازی کشور صورت گرفته است.

گیر به موضوع امنیت سایبری آینه نیز اشاره کرد و اذعان کرد که داده‌های پردازش شده توسط آینه در یک ابر خصوصی ذخیره می‌شوند که برنامه نویسان مایکروسافت امکان دسترسی به آن را ندارند و داده‌ها نیز پس از هفت روز پاک می‌شوند.

منبع: cnbc

 بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *