پردیس های تولید محتوای دیجیتال در دانشگاه ها

|
۰ دیدگاه

دانشگاه ها همواره می توانند نقش به سزایی در رشد و توسعه فناوری IT داشته باشند. در راستای افزایش نقش دانشگاه ها در توسعه اقتصاد IT پردیس های تولید محتوای الکترونیکی و دیجیتال در چند دانشگاه ایجاد شده است.

به گزارش کلیک، مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه حجم بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات باید ۳ برابر میزان کنونی باشد، در این بازار که رقمی معادل ۹۰ هزار میلیارد تومان برای آن تصور می شود، ۲۰ درصد، معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان، باید از سمت درآمد خدمات ارزش افزوده، حاصل شود.

براری افزود: برای رسیدن به این هدف، تولید محتوای دیجیتال به ویژه در استان ها، باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: پردیس تولید محتوای الکترونیکی و دیجیتال در دانشگاه های صنعتی شریف و شهید بهشتی ایجاد شده است و راه اندازی این مرکز در دانشگاه های صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز و خوزستان نیز در دست انجام است.

معاون امور دولت و استان های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد: علاوه بر راه اندازی پردیس تولید محتوا در دانشگاه ها، باید نسبت به افزایش سهم استان ها در تولید محتوا و اپلیکیشن نیز اقدام کنیم. متاسفانه هم اکنون تمامی اپلیکیشن های موبایلی در تهران شکل گرفته اند و رویدادهای استارتاپی و ماراتن های برنامه نویسی درتهران توسعه یافته است که این فضا باید در استان ها هم ایجاد شود.

0 پسندیده شده
سجاد رئوفی پور
سجاد رئوفی پور هستم. خبرنگار وکارشناس آی تی . خبرنگاری شغل مورد علاقه من بود و آی تی علاقه شخصی. نتیجه تلفیق این دو علاقه با هم، زمینه ساز تبدیل من به خبرنگار حوزه آی تی شد و طی سالها در نشریه های مکتوب و غیرمکتوب در این زمینه نوشته ام. حالا در کلیک این افتخار را دارم که باز هم در همین زمینه برای شما بنویسم.
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.