پردیس های تولید محتوای دیجیتال در دانشگاه ها

دانشگاه ها همواره می توانند نقش به سزایی در رشد و توسعه فناوری IT داشته باشند. در راستای افزایش نقش دانشگاه ها در توسعه اقتصاد IT پردیس های تولید محتوای الکترونیکی و دیجیتال در چند دانشگاه ایجاد شده است.

به گزارش کلیک، مرتضی براری، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه حجم بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات باید ۳ برابر میزان کنونی باشد، در این بازار که رقمی معادل ۹۰ هزار میلیارد تومان برای آن تصور می شود، ۲۰ درصد، معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان، باید از سمت درآمد خدمات ارزش افزوده، حاصل شود.

براری افزود: برای رسیدن به این هدف، تولید محتوای دیجیتال به ویژه در استان ها، باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: پردیس تولید محتوای الکترونیکی و دیجیتال در دانشگاه های صنعتی شریف و شهید بهشتی ایجاد شده است و راه اندازی این مرکز در دانشگاه های صنعتی اصفهان، دانشگاه شیراز و خوزستان نیز در دست انجام است.

معاون امور دولت و استان های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ادامه داد: علاوه بر راه اندازی پردیس تولید محتوا در دانشگاه ها، باید نسبت به افزایش سهم استان ها در تولید محتوا و اپلیکیشن نیز اقدام کنیم. متاسفانه هم اکنون تمامی اپلیکیشن های موبایلی در تهران شکل گرفته اند و رویدادهای استارتاپی و ماراتن های برنامه نویسی درتهران توسعه یافته است که این فضا باید در استان ها هم ایجاد شود.بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *