رونمایی گوگل از ژاکت جدید Levi’s : پاسخ به تماس ها و کنترل پخش موسیقی

گوگل از ژاکت پاسخ‌گو به تماس‌های دریافتی رونمایی کرد. این ژاکت با همکاری برند Levi’s و با فناوری پارچه‌های هوشمند تولید شده است و بهار سال آینده به بازار می‌آید.

به گزارش کلیک، گوگل و Levi’s در روز جمعه یک نسخه جدید از ژاکت جین خود را رونمایی کردند. این ژاکت از پارچه‌های هوشمندی که در خود سنسور­ دارند ساخته شده است. این سنسور­ها امکان کنترل پخش موسیقی ، پاسخ به تماس‌ها و حتی پاسخ به پیام‌ها را فراهم می‌کنند. گفتنی است این ژاکت قابل شستشو است.

در واقع، سال گذشته زمانی که گوگل از پروژه Jacuard  که بخشی از پروژه آزمایشگاه ATAP بود رونمایی کرد، این فناوری جدید قابل پیش­بینی بود. پروژه Jacuard یک انقلاب بزرگ در صنعت نساجی بود که به تولید پارچه‌هایی با سنسور­های الکترونیکی  در مواد اولیه پرداخت و رونمایی از این پروژه به معنی آن بود که لباس­های هوشمند دور از باور نیست.

smart clothing

سال گذشته در خصوص پروژه Jacuard این‌گونه گزارش شده بود که: این فناوری به حرکات پیچیده­‌ای مانند نیشگون واکنش نمی‌دهد، اما می­تواند حرکات گسترده‌ای را ثبت کند. به عنوان مثال، ATAP از یک ژاکت رونمایی کرد که زمانی که شما در حال پوشیدن آستین ژاکت خود هستید، می‌تواند گوشی هوشمند شما را روشن کند. در آینده نزدیک ممکن است کراوات شما حتی یک تماس را برای شما بارگذاری کند، زمانی که شما تازه در اول صبح آن را پوشیده‌اید.

با برنامه‌ریزی‌هایی که شده است، ژاکت Levi’s برای بهار آینده آماده فروش به مصرف‌کننده است. گوگل می‌گوید که زمانی که ژاکت در دسترس خواهد بود با برخی اپلیکیشن‌ها مانند گوگل مپ و اپلیکیشن پیام کار خواهد کرد، البته با یک نرم‌افزار مانند Spotify برای شخص ثالث نیز همراه خواهد بود.

سخنی در مورد هزینه این ژاکت خاص، یا اینکه آیا این سنسور­ها وزن قابل توجهی به ژاکت اضافه می‌کنند یا نه، شنیده نشده است. در هر صورت، شگفت‌انگیز است که گوگل با یک نوع وسیله متحیرکننده می‌آید.

منبع: technobuffaloبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *