سرویس جدید Google Play برای اشتراک گذاری اطلاعات به صورت کتابخانه ای

اگر شما هم در خانواده خود تعدادی تلفن همراه هوشمند اندرویدی دارید، احتمالا بی صبرانه منتظر آن هستید که گوگل نرم افزارهایی برای اشتراگ گذاری اطلاعات به صورت دیجیتال و کتابخانه ای ارائه کند.

به گزارش کلیک، این کتابخانه خانواده یا “family library” در نهایت در تاریخ ۲ جولای منتشر خواهد شد. تمام برنامه های جدید این ویژگی را به طور پیش فرض فعال دارند، اما توسعه دهندگان باید این گزینه را هنگام بارگذاری برنامه فعال سازند یا برای برنامه های قبلی خود فعال نمایند.

به نظر می رسد این برنامه دارای ویژگی های مشترکی با نسخه مشابه “اشتراک گذاری خانواده” در اپل است. در این نرم افزار شما قادر خواهید بود موسیقی، فیلم، کتاب، نمایش های تلویزیونی، و دیگر مطالب خریداری شده را فقط به عنوان عضوی از اپل به اشتراک بگذارید. منطقی به نظر می رسد اگر نرم افزار گوگل هم چنین ویژگی هایی را دارا باشد، حال آن که گوگل اعلام کرده است تغییراتی را در نسخه اندرویدی اعمال کرد که به کاربران بیشتر کمک می کند. تلاش اپل نیز با خدمات دیگری مانند آلبوم عکس خانوادگی و یایافتن دوستان من” ادغام شده است، که گوگل چنین نرم افزاری را برای انجام همه این کارها ندارد و نرم افزارهایش به صورت جداگانه این کارها را انجام می دهند، مانند Google Photos که به صورت یک نهاد مجزا می توان عکس ها را در آن به اشتراک گذاشت.

این سیستم هم مانند سیستم موسیقی در Google Play، یک فرد به عنوان مدیر خانواده یا اصطلاحا مدیر کتابخانه انتخاب می شود، که می تواند مدیریت کند چه کسی وارد گروه شود و از امکانات و فایل ها استفاده کند. همچنین مدیر می تواند محدودیت هایی را اعمال کند که همه افراد گروه به تمام فایل ها نظیر فیلم ها و سریال های تلویزیونی یا اسناد مهم دسترسی نداشته باشند. اگر این نرم افزار دست همانند نسخه اپل کار کند، تمامی خریدها از کارت اعتباری مدیر گروه کسر می شود، در نتیجه اگر می خواهید گروهی در این زمینه ایجاد کنید، بهتر است خود را مدیر نکنید.

این ویژگی یکی از نیازهای مهم برای Google Play بود، همانند اپل که مدت هاست این سیستم را اجرا کرده و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اهمیت دیگر این سیستم برای گوگل این است که، حالا که Chromebooks برنامه های انرویدی را اجرا می کند، بهتر است کاربران این حس را که می توانند فایل های خود را به صورت اشتراکی در اختیار داشته باشند، درک کنند و بیشتر با آن ارتباط برقرار نمایند.

البته آن چه بدیهی است باز هم گوگل از روی اپل تقلید کرده و ایده ای از ایده های اپل را برای اندروید به اجرا در آورده. شاید دیگر گفتن در این زمینه برای همه تکراری شده باشد، ولی گوگل باید بداند که ایجاد خلاقیت و خلق برنامه ها و نرم افزار های جدید از روی شرکت های دیگر دیگر کاربر پسند نیست.

منبع: pcworldبدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *